Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > IMGW wydaje ostrzeżenia przez silnymi burzami z gradem i porywistym wiatrem
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 19.05.2022 09:56

IMGW wydaje ostrzeżenia przez silnymi burzami z gradem i porywistym wiatrem

pogoda
m-gucci

IMGW planuje wydać alerty pierwszego stopnia w związku ze zbliżającą się diametralną zmianą pogody. Po trwającej fali upałów, w weekend nad naszym krajem mają pojawić się gwałtowne burze z gradem oraz silny, porywisty wiatr.

W czwartek pogoda będzie jeszcze stabilna. Termometry mogą wskazywać nawet na letnią, wręcz upalną aurę. Jednak w piątek sytuacja się zmieni. Z północy zacznie wkraczać do nas zimne, polarnomorskie powietrze. Starcie dwóch mas spowoduje, że nad Polską pojawią się gwałtowne zjawiska meteorologiczne.

IMGW wydaje alerty pierwszego stopnia

Już w piątek nadawane są gwałtowne burze z ulewami, a nawet gradem. IMGW zamierza wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, oraz południowej połowy woj. wielkopolskiego i łódzkiego.

Na sobotę nadawane są silne, porywiste wiatry. Alerty wydane zostaną dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i łódzkiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Pozostaje nam zatem cieszyć się czwartkową aurą. A ta sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu. W całym kraju będzie słonecznie. Temperatura będzie naprawdę letnia. Miejscami odczuwać będziemy nawet upał.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]. Źródło: tvn24.pl

Tagi: pogoda