Turysci.pl

Fot. Unsplash.com/Paolo Nicolello/Zdjęcie poglądowe

Gdy dotrą do hoteli, będą zaskoczeni. Nowe zasady dla turystów, którzy polecą do Egiptu

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Bartosz Wróblewski

Hotele wprowadzają zatem własne, restrykcyjne standardy bezpieczeństwa, z którymi nie ma dyskusji. Wszyscy goście oraz pracownicy muszą ich przestrzegać.

Hotele ujawniają wytyczne bezpieczeństwa

Wiadomo już, jak będzie wyglądała nowa rzeczywistość turystyczna w Egipcie. Goście będą musieli zachowywać dwumetrowe odległości między sobą, każda wejście do i wyjście z hotelu będzie się wiązało z pomiarem temperatury ciała. Nie będzie też bufetów. Oto część wytycznych egipskiego Ministerstwa Turystyki i Starożytnego Dziedzictwa.

Obiekty, które chcą się otworzyć, muszą je wdrożyć, a następnie przejść inspekcję. Certyfikat na prowadzenie działalności otrzymają tylko pod warunkiem braku jakichkolwiek uchybień. Dzięki niemu przez rok będą mogły przyjmować gości.

Hotele i ośrodki wypoczynkowe zostaną też zobowiązane do prowadzenia rejestru, w którym znajdą się między innymi daty i godziny dezynfekcji wraz z nazwiskami przeprowadzających je pracowników. W wypadku naruszenia któregokolwiek z przepisów kierownik hotelu traci licencję, a obiekt – pozwolenie na działalność.

Pierwszy (eksperymentalny) etap odmrażania hoteli rozpoczął się 15 maja. Certyfikowane obiekty mogą przyjmować teraz tylko turystów krajowych i  zapełnić się w 25 procentach. W drugim etapie, od 1 czerwca, będą mogły się wypełnić w maksymalnie 50 procentach. Liczba pracowników również została zmniejszona o połowę.

Nowe zasady nakazują również hotelom, by uruchamiały one na swoim terenie kliniki oraz przeznaczały pomieszczenia na kwarantannę. Muszą też zapewniać gościom i personelowi środki do dezynfekcji, maski i rękawiczki (od producentów zatwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia i Ludności) oraz regularnie dezynfekować pomieszczenia wspólne, poręcze, uchwyty, stoły czy leżaki plażowe. Natomiast w wodzie basenowej ma być maksymalne dopuszczalne stężenie chloru i bromu.

Hotelowi goście będą meldowani elektronicznie lub będą używać jednorazowych długopisów. Wszystkie bagaże muszą być odkażone przed wniesieniem do hotelu. Hotele muszą też pilnować, aby goście się nie gromadzili. Na przykład w windach czy kasynach może przebywać maksymalnie połowa dopuszczonej w normalnych warunkach liczby osób.

Restauracje funkcjonują wyłącznie w systemie à la carte, dania serwowane są do stolików. Odległości między stolikami i leżakami muszą być co najmniej dwumetrowe, a między siedzącymi przy stole metrowe. Nie są dostępne fajki wodne.

Zajęcia rekreacyjne na plażach i basenach zostają ograniczone. Goście mogą korzystać z siłowni, nieczynne są natomiast sauny, jacuzzi i salony masażu.

Źródło: turystyka.rp.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Wielka katastrofa kolejowa. Ranne są setki osób. Trwa akcja ratunkowa
Czytaj więcej >

Świat

Celnikom "zaparło dech w piersiach", kiedy zobaczyli to na prześwietleniu. Nigdy nie pakuj tego do bagażu podręcznego
Czytaj więcej >

Świat

Wakacje all inclusive zmieniły się w horror. Wyjazd zrujnował "czarny cień" przechodzący przez pokój
Czytaj więcej >

Świat

Pod żadnym pozorem nie bierz tego do Egiptu. Złamanie zakazu grozi więzieniem
Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie z Mount Everestu. Sherpa nie wytrzymał i pokazał całą prawdę
Czytaj więcej >

Świat

Workation lotem błyskawicy stało się podróżniczym hitem. W tych miejscach jest to wyjątkowo wygodne
Czytaj więcej >
Bartosz Wróblewski

Z wykształcenia polonista, z zamiłowania dziennikarz. Warsztat zdobywał i doskonalił w mediach lokalnych, „Gazecie Wyborczej” oraz portalach internetowych telewizji Polsat. Interesuje się kinem, reportażem i komiksem. Dla grupy mediowej Iberion ma stworzyć nowy portal z pozytywnymi wiadomościami swiatradosci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Świat

Świat

Marlena Kaczmarek

Płonie wschodnia część Kanady. Dym z pożarów dotarł już do USA
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Fatalna awaria podczas lotu. Zamiast na słonecznym wybrzeżu, samolot wylądował w Rosji
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Zaatakowała pracownika linii lotniczej. Pasażerka trafiła do więzienia
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Nawet 1000 zł mandatu. W tym kraju lepiej nie śmiecić
Czytaj więcej >
Świat

Marlena Kaczmarek

Katastrofa kolejowa w Indiach. Zginęło ponad 300 osób
Czytaj więcej >
Świat

Marlena Kaczmarek

Znamy najmniej turystyczne kraje świata. Niewiele osób miało okazję je odwiedzić
Czytaj więcej >