Hotele w Egipcie będą funkcjonowały na nowych zasadachFot. Unsplash.com/Paolo Nicolello/Zdjęcie poglądowe

Gdy dotrą do hoteli, będą zaskoczeni. Nowe zasady dla turystów, którzy polecą do Egiptu

Hotele muszą przestrzegać obostrzeń dotyczących epidemii COVID-19 jak mało kto. Jeden przypadek zakażenia i cały obiekt może zostać zamknięty na długie tygodnie, tracąc kontrakty z biurami podróży oraz klientami indywidualnymi.

Hotele wprowadzają zatem własne, restrykcyjne standardy bezpieczeństwa, z którymi nie ma dyskusji. Wszyscy goście oraz pracownicy muszą ich przestrzegać.

Samolot widmo zaginął w Polsce. Nadał Samolot widmo zaginął w Polsce. Nadał "mayday", do tej pory go nie znaleźliCzytaj dalej

Hotele ujawniają wytyczne bezpieczeństwa

Wiadomo już, jak będzie wyglądała nowa rzeczywistość turystyczna w Egipcie. Goście będą musieli zachowywać dwumetrowe odległości między sobą, każda wejście do i wyjście z hotelu będzie się wiązało z pomiarem temperatury ciała. Nie będzie też bufetów. Oto część wytycznych egipskiego Ministerstwa Turystyki i Starożytnego Dziedzictwa.

Obiekty, które chcą się otworzyć, muszą je wdrożyć, a następnie przejść inspekcję. Certyfikat na prowadzenie działalności otrzymają tylko pod warunkiem braku jakichkolwiek uchybień. Dzięki niemu przez rok będą mogły przyjmować gości.

Hotele i ośrodki wypoczynkowe zostaną też zobowiązane do prowadzenia rejestru, w którym znajdą się między innymi daty i godziny dezynfekcji wraz z nazwiskami przeprowadzających je pracowników. W wypadku naruszenia któregokolwiek z przepisów kierownik hotelu traci licencję, a obiekt – pozwolenie na działalność.

Pierwszy (eksperymentalny) etap odmrażania hoteli rozpoczął się 15 maja. Certyfikowane obiekty mogą przyjmować teraz tylko turystów krajowych i zapełnić się w 25 procentach. W drugim etapie, od 1 czerwca, będą mogły się wypełnić w maksymalnie 50 procentach. Liczba pracowników również została zmniejszona o połowę.

Nowe zasady nakazują również hotelom, by uruchamiały one na swoim terenie kliniki oraz przeznaczały pomieszczenia na kwarantannę. Muszą też zapewniać gościom i personelowi środki do dezynfekcji, maski i rękawiczki (od producentów zatwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia i Ludności) oraz regularnie dezynfekować pomieszczenia wspólne, poręcze, uchwyty, stoły czy leżaki plażowe. Natomiast w wodzie basenowej ma być maksymalne dopuszczalne stężenie chloru i bromu.

Hotelowi goście będą meldowani elektronicznie lub będą używać jednorazowych długopisów. Wszystkie bagaże muszą być odkażone przed wniesieniem do hotelu. Hotele muszą też pilnować, aby goście się nie gromadzili. Na przykład w windach czy kasynach może przebywać maksymalnie połowa dopuszczonej w normalnych warunkach liczby osób.

Restauracje funkcjonują wyłącznie w systemie à la carte, dania serwowane są do stolików. Odległości między stolikami i leżakami muszą być co najmniej dwumetrowe, a między siedzącymi przy stole metrowe. Nie są dostępne fajki wodne.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejne, wielkie zmiany na polskich granicach. Wszystko zatwierdzili już w sobotę, wielu nawet nie wie
2. Powstaje nowa partia polityczna, zakłada ją jeden z kandydatów na prezydenta. Znajdzie sympatyków?

Zajęcia rekreacyjne na plażach i basenach zostają ograniczone. Goście mogą korzystać z siłowni, nieczynne są natomiast sauny, jacuzzi i salony masażu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż przypadkiem znalazł zdjęcie żony sprzed 18 lat. Zobaczył jeden szczegół, który totalnie go zmroził
  2. Husky - historia, charakter, wychowanie, wszystko, co musisz wiedzieć o rasie
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Z ostatniej chwili. Gwiazdor aresztowany przez policję. Wyszedł z kwarantanny i pobił kobietę

Źródło: turystyka.rp.pl

Następny artykuł