Turysci.pl
hotele w Belgii otwarte od maja

fot. pixabay.com/stocksnap

Nieoficjalnie: otwarcie hoteli w Belgii dopiero w maju. Wcześniej mają zezwolić na imprezy kulturalne

6 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Hotele oraz restauracje w Belgii mogą zostać otwarte dopiero w maju. Tak wynika z ustaleń korespondenta niemieckiej telewizji publicznej, na którego powołuje się dziennikarka współpracująca z TVP. Rzekomo od kwietnia belgijski rząd ma zezwolić na imprezy kulturalne, odbywające się na świeżym powietrzu. Warunkiem jest jednak maksymalnie 50 uczestników zabawy.

 • Wg. nieoficjalnych informacji, hotele i lokale gastronomiczne zostaną otwarte w Belgii 1 maja

 • W kwietniu możliwe będzie zorganizowanie imprezy kulturalnej do 50 osób

 • W ostatnich dniach średnia liczba nowych zakażeń w Belgii wynosiła poniżej 2,5 tys.

Belgijskie hotele w ostatnim czasie nie przyjmowały osób przybywających do kraju z powodów turystycznych. Podróże możliwe były wyłącznie z powodów ściśle określonych przez rząd, a szczegóły przeczytać możemy na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. 

Belgia zamierza otworzyć hotele

Już wkrótce jednak może się to zmienić. Jak przekazała Dominika Cosic, związana z TVP, powołując się na korespondenta niemieckiej telewizji publicznej w stolicy Belgii, obiekty noclegowe oraz lokale gastronomiczne zostaną otwarte już 1 maja. 

Czy Polacy wjadą do Turcji bez testu?

Czy od 15 kwietnia Polacy wjadą do Turcji bez testu na COVID-19? Są przecieki, że tak

CZYTAJ DALEJ

Od 1 maja w Belgii ponownie otwarte zostaną restauracje, bary i hotele – czytamy we wpisie na Twitterze Cosic, w którym zamieściła też wiadomość swojego niemieckiego kolegi, Stefana Leiferta. 

Hotele w Belgii

Hotele w Belgii

W odpowiedzi na pytania internautów, korespondentka TVP uściśliła, że chodzi o 1 maja bieżącego roku. 

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Leiferta, rzekomo od kwietnia możliwe będzie również organizowanie imprez kulturalnych. Istotne będzie jedynie, by nie uczestniczyło w nich więcej osób niż 50. Muszą też odbywać się na otwartym powietrzu

Na razie belgijski rząd nie odniósł się do tych informacji, choć od dłuższego czasu pojawiają się głosy o trwających przygotowaniach do odmrażania kolejnych sektorów gospodarski. Jak podaje TVP Info, przez ostatnie 2 tygodnie odnotowano tam mniej niż 34 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem, czyli poniżej 2,5 dziennie

Zasady wjazdu do Belgii

Mimo zapowiedzi i planów znoszenia lockdownu w Belgii, podróżni przed zaplanowaniem wyjazdu powinni zapoznać się ze stroną Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Na ten moment wszelkie podróże zagraniczne, bez wyraźniej przyczyny, są odradzane. 

Co więcej, ściśle określono przypadki dozwolonego wjazdu na teren Belgii i niestety nie zawarto w spisie wyjątków aspektu turystycznego. Jak czytamy na stronie Gov.pl, dozwolone są podróże:

 • z powodów zdrowotnych, 

 • służbowe, 

 • do pomocy osobie starszej, niepełnosprawnej, wymagającej opieki lub małoletniej, 

 • w celu łączenia rodzin, 

 • wynikające ze sprawowania opieki nad dzieckiem, pogrzebami, kremacjami (krewnych), ślubami, 

 • wyjazdy uczniów, studentów, stażystów, 

 • związane z pracą transgraniczną 

 • inne przypadki wyjątkowe (m.in. w ramach czynności prawnych, pilne naprawy pojazdów, przeprowadzki) 

Ponadto Polacy zobligowani są na dzień 6 marca do przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19, który wykonać trzeba najpóźniej 72 godziny przed przekroczeniem granicy. Konieczne jest także wypełnienie Formularza Lokalizacji Pasażera, przebycie obowiązkowej kwarantanny oraz poddanie się ponownemu testowi po 7 dniach od przybycia do Belgii. 

Niewykluczone, że restrykcje te będą luzowane w związku ze stopniowym odmrażaniem belgijskiej branży turystycznej, jednak nie są to jeszcze potwierdzone informacje. Nie wiadomo również, podróżujących z jakich krajów by mogły objąć łagodniejsze przepisy. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVP Info

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >