hotel w WarszawieFot. unsplash.com/@Ralph (Ravi) Kayden/ zdjęcie poglądowe

Pierwszy hotel 6-gwiazdkowy w Polsce. Czy rzeczywiście będzie wyjątkowo luksusowy?

Hotel mający 6 gwiazdek to ewenement na skalę światową. Więcej niż 5 ma tylko jeden obiekt znajdujący się w Dubaju i jest na prawdę zachwycający. Teraz czas na Polskę, która chce wybudować luksusowy wieżowiec.

Hotel może mieć od 1 do 5 gwiazdek, ponieważ taką standaryzację przewiduje polskie prawo. W ustawie o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych nie ma ani słowa o możliwości uzyskania wyższej kategorii. Jak to możliwe, że nowy hotel ma mieć aż 6 gwiazdek? To wyjątkowa sytuacja, w której obiekt chce się wyróżnić na tle innych, podobnie jak Burj al Arab w Dubaju, który chwalił się siedmioma gwiazdkami.

Ministerstwo potwierdziło, od środy się zacznie. Chodzi o zakaz lotówMinisterstwo potwierdziło, od środy się zacznie. Chodzi o zakaz lotówCzytaj dalej

Najwyższy budynek na Pradze

Pracownia Maciej Kuryłowicz Architekci zaprezentowała wizualizację wieżowca Port Praski IV, który ma powstać w Warszawie na Pradze Północ. Ten obszar zupełnie zmienił swoje oblicze i obecnie jest jednym z najmodniejszych miejsc w stolicy. Miasto planuje kolejne inwestycje, które jeszcze podniosą atrakcyjność dawnych terenów przemysłowych.

Luksusowy hotel, który stanie w pobliżu Mostu Świętokrzyskiego, ma być bramą do nowej dzielnicy. Wieżowiec o wysokości 100 m stanie niedaleko Stadionu Narodowego, który będzie dobrze widoczny z platformy widokowej znajdującej się na szczycie. Powierzchnia całkowita wyniesie 30300 m². Po ukończeniu budowy będzie najwyższym budynkiem prawobrzeżnej części Warszawy, jednak niedługo w pobliżu pojawią się wieżowce o wysokościach 120, 140 i 160 m.

Hotel wkomponuje się w otoczenie

- Analiza kontekstu otoczenia, potrzeb inwestora oraz szczególna lokalizacja przy węźle komunikacyjnym, sprowokowała nas do poszukiwania ekspresyjnej formy nawiązującej do znajdującego się w sąsiedztwie mostu Świętokrzyskiego. Uwarunkowania wynikające z lokalizacji infrastruktury podziemnej, wzajemne powiązania z innymi budynkami, kształt działki także wpłynęły na formowanie bryły budynku” - czytamy na stronie apakurylowicz.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Oburzające słowa Cejrowskiego. Podróżnik wywołał kolejny skandal. Internet nie zapomina
2. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
3. TVN informuje. Papież Franciszek przyjął rezygnację. Na placu tłumy turystów

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie rozpocznie się budowa luksusowego hotelu, ani na czym będzie polegała jego wyjątkowość. 6 gwiazdek będzie jedynie umownym oznaczeniem, ponieważ bez względu na zapowiedzi, hotel może otrzymać maksymalnie 5 gwiazdek. Możliwe, że zaoferuje usługi, jakich brakuje w innych obiektach noclegowych w swojej kategorii. Wizualizację budynku możemy zobaczyć na stronie apakurylowicz.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dlaczego koty chodzą po aucie? Wszystko na temat upartych mruczków
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło:Noizz

Następny artykuł