Turysci.pl
hotel w Warszawie

Fot. unsplash.com/@Ralph (Ravi) Kayden/ zdjęcie poglądowe

Pierwszy hotel 6-gwiazdkowy w Polsce. Czy rzeczywiście będzie wyjątkowo luksusowy?

25 Września 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Hotel mający 6 gwiazdek to ewenement na skalę światową. Więcej niż 5 ma tylko jeden obiekt znajdujący się w Dubaju i jest na prawdę zachwycający. Teraz czas na Polskę, która chce wybudować luksusowy wieżowiec.

Hotel może mieć od 1 do 5 gwiazdek, ponieważ taką standaryzację przewiduje polskie prawo. W ustawie o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych nie ma ani słowa o możliwości uzyskania wyższej kategorii. Jak to możliwe, że nowy hotel ma mieć aż 6 gwiazdek? To wyjątkowa sytuacja, w której obiekt chce się wyróżnić na tle innych, podobnie jak Burj al Arab w Dubaju, który chwalił się siedmioma gwiazdkami.

Najwyższy budynek na Pradze

Pracownia Maciej Kuryłowicz Architekci zaprezentowała wizualizację wieżowca Port Praski IV, który ma powstać w Warszawie na Pradze Północ. Ten obszar zupełnie zmienił swoje oblicze i obecnie jest jednym z najmodniejszych miejsc w stolicy. Miasto planuje kolejne inwestycje, które jeszcze podniosą atrakcyjność dawnych terenów przemysłowych.

Luksusowy hotel, który stanie w pobliżu Mostu Świętokrzyskiego, ma być bramą do nowej dzielnicy. Wieżowiec o wysokości 100 m stanie niedaleko Stadionu Narodowego, który będzie dobrze widoczny z platformy widokowej znajdującej się na szczycie. Powierzchnia całkowita wyniesie 30300 m². Po ukończeniu budowy będzie najwyższym budynkiem prawobrzeżnej części Warszawy, jednak niedługo w pobliżu pojawią się wieżowce o wysokościach 120, 140 i 160 m.

Hotel wkomponuje się w otoczenie

- Analiza kontekstu otoczenia, potrzeb inwestora oraz szczególna lokalizacja przy węźle komunikacyjnym, sprowokowała nas do poszukiwania ekspresyjnej formy nawiązującej do znajdującego się w sąsiedztwie mostu Świętokrzyskiego. Uwarunkowania wynikające z lokalizacji infrastruktury podziemnej, wzajemne powiązania z innymi budynkami, kształt działki także wpłynęły na formowanie bryły budynku” - czytamy na stronie apakurylowicz.pl.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie rozpocznie się budowa luksusowego hotelu, ani na czym będzie polegała jego wyjątkowość. 6 gwiazdek będzie jedynie umownym oznaczeniem, ponieważ bez względu na zapowiedzi, hotel może otrzymać maksymalnie 5 gwiazdek. Możliwe, że zaoferuje usługi, jakich brakuje w innych obiektach noclegowych w swojej kategorii. Wizualizację budynku możemy zobaczyć na stronie apakurylowicz.pl.

Źródło:Noizz

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >