Turysci.pl
Hotel Imperial w Zakopanem dołącza do grupy Accor

zdjęcie poglądowe/fot. flickr.com/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/CC BY-ND 2.0/

Hotel Imperial w Zakopanem dołącza do Grupy Accor. Historyczny obiekt czeka rebranding i rozbudowa

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Kultowy Hotel Imperial w Zakopanem dołącza do grupy Accor, a już wkrótce zmieni nazwę na Mövenpick Zakopane Imperial Hotel. W planach jest rebranding historycznego obiektu oraz jego rozbudowa. Turyści zapewne kojarzą budynek, znajdujący się ni

  • Hotel Imperial dołączy do grupy Accor i widniał będzie pod marką Mövenpick

  • Zmieni nazwę na Hotel Mövenpick Zakopane Imperial i przejdzie rebranding oraz rozbudowę

  • Na gości w 2023 roku czekać będą 142 luksusowe pokoje oraz szereg udogodnień

Accor planuje kolejną inwestycję w Polsce. Jak informuje Property News, grupa będzie zarządzała 5-gwiazkowym hotelem o nazwie Hotel Mövenpick Zakopane Imperial, który obecnie znany jest pod nazwą Hotel Imperial. 

Grupa Accor będzie zarządzała 5-gwiazdkowym hotelem Mövenpick Zakopane Imperial

Inwestor Artur Kozieja podpisał już umowę na zarządzanie obiektem z grupą Accor, a jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem ma przejść rozbudowę oraz rebranding. Prace mają zakończyć się w pierwszej połowie 2023 roku, kiedy to hotel przyjmie pierwszych turystów.

Historyczny obiekt znajduje się przy ulicy Balzera 1, niedaleko trasy prowadzącej w stronę Krupówek, w okolicy szlaku do Morskiego Oka. Pierwsze wzmianki prasowe dotyczące Hotelu Imperial datowane są na 1932 rok i pochodzą z Gazety Lwowskiej. W 1949 roku pensjonat „Imperial" wynajęty został pod „Ośrodek Wyszkolenia Sportowego", powołany przez Główny Komitet Kultury Fizycznej. Od 1955 roku do końca 1969 r. Ośrodek podlegał Państwowemu Przedsiębiorstwu Imprez Sportowych. Następnie PPIS przemianowane zostało na Przedsiębiorstwo Imprez Sportowych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

W Zakopanem powstanie luksusowy hotel

Zgodnie z informacjami w mediach, hotel oferował będzie 142 pokoje o wysokim standardzie, sale konferencyjne, bar oraz restaurację. Po renowacji wyposażony ma być również w centrum SPA, gabinety kosmetyczne, centrum fitness z basenem wewnętrznym i podziemny parking

Legendarny Hotel Imperial w Zakopanem wraca do życia. Stań się jego częścią - zainwestuj w apartament w systemie...

Opublikowany przez Hotel Imperial Zakopane Czwartek, 18 lutego 2021

Zakopiański Imperial, to obiekt ważny dla regionu, dlatego zależało nam na współpracy z marką, która z jednej strony podkreśli potencjał historycznego piękna, a z drugiej – wprowadzi nowoczesne podejście do luksusowego doświadczenia z pobytu w hotelu. Taki właśnie jest Mövenpick, dlatego zdecydowaliśmy się na tę właśnie markę – mówi Artur Kozieja, inwestor, cytowany przez Property News. 

Marka Mövenpick, należąca do grupy Accor, powstała w Szwajcarii. Jej początków szukać należy w grupie Mövenpick, założonej przez nieżyjącego już Ueli'a Pragera, który otworzył wtedy swoją pierwszą restaurację w Zurychu. Obecnie nazwa ta kojarzona jest z luksusowymi, 5-gwiazdkowymi hotelami rozsianymi po krajach całego świata. 

Niedawno pisaliśmy o Hotelu Orle Gniazdo, który również dołączył do grupy Accor, a to nie jedyna inwestycja tej firmy na polskim rynku. Nad morzem zaplanowany jest jeszcze projekt franczyzowy Mövenpick Kołobrzeg, również zakładający stworzenie 5-gwiazdkowego obiektu. 

Hotel Imperial to miejsce historyczne, które skupia w sobie luksus, nieprzeciętny design i piękno gór. Te elementy stanowią inspirację dla naszych architektów. Zobaczcie wizualizację kolejnych części hotelu.

Opublikowany przez Hotel Imperial Zakopane Piątek, 15 stycznia 2021

Marka Mövenpick jest synonim udanego wypoczynku, stąd druga już lokalizacja w kluczowych miejscowościach na wakacyjnej mapie Polski. Hotel Imperial, ze swoją piękną tradycją i wyjątkową atmosferą oraz przepięknym położeniem, jako Mövenpick zaoferuje gościom zupełnie nową jakość w segmencie premium. Warto pamiętać, że marka świetnie sprawdza się również w typowo miejskich destynacjach, dlatego szukamy tego typu inwestycji i wkrótce z pewnością poinformujemy o kolejnych podpisanych umowach – twierdzi dyrektor ds. rozwoju sieci Accor, Jacek Stasikowski, cytowany przez Property News. 

Na profilu Hotel Imperial Zakopane znaleźć można zarówno fotografie obiektu z dawnych lat, jak i projekt zmian, które wkrótce mają zostać wprowadzone w życie. Trzeba przyznać, że ich porównanie robi imponujące wrażenie. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źrodło: Property News

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >

Polska

Od dzisiaj wchodzą w życie nowe restrykcje na granicach. "Praktycznie nie dotykają osób w pełni zaszczepionych"

Czytaj więcej >

Polska

Narciarze już mogą ruszać na stoki. Wyciąg w Bukowinie został otwarty

Czytaj więcej >

Polska

Silny wiatr i oblodzenia niemal w całej Polsce. Podróżni muszą szczególnie uważać

Czytaj więcej >