Hotel zamknięty. Są sposobypixabay.com/Engin_Akyurt

Niebywałe, co robią Polacy, by obejść obostrzenia. Słowa właściciela hotelu powalają

Hotel jest jednym z obowiązkowych elementów podróży. Niestety, w ostatnim czasie zostały zamknięte z powodu pandemii koronawirusa. Istnieją jednak trzy sposoby, aby obejść obostrzenia. Opowiedział o tym Ryszard Hołowacz, który prowadzi Willę Everest w Zakopanem.

Hotel został zamknięty z powodu nowych restrykcji wynikających z pandemii koronawirusa. Właściciel Willi Everest w Zakopanem opowiedział jednak, jak obejść nowe obostrzenia. W skrócie trzeba powiedzieć, że wyjechać można tylko służbowo.

Przemek Kossakowski miał już żonę. Wyciekła wielka tajemnica podróżnika, nigdy nie chciał o niej mówićPrzemek Kossakowski miał już żonę. Wyciekła wielka tajemnica podróżnika, nigdy nie chciał o niej mówićCzytaj dalej

Hotel zamknięty, więc jak podróżować? Są 3 sposoby

- Oprócz odwiedzin u rodziny są trzy legalne sposoby na pobyt poza miejscem zamieszkania. Jednym z nich jest własna działalność gospodarcza. Taka osoba może wówczas zarezerwować w kwaterze prywatnej lub w hotelu miejsce w ramach delegacji służbowej - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską Ryszard Hołowacz, który prowadzi Willę Everest w Zakopanem.

Pilna wiadomość dla planujących weekendowe wyjazdy. Natura ogromnie wszystkich zaskoczyPilna wiadomość dla planujących weekendowe wyjazdy. Natura ogromnie wszystkich zaskoczyCzytaj dalej

- Druga opcja jest dla tych, którzy nie mają zarejestrowanej firmy. Takie osoby mogą wynająć kwatery pracownicze. Goście traktują takie kwatery jak mieszkania. Mają dostęp do pralki, kuchni itd. Trzecią opcją są umowy najmu - uzupełnił mężczyzna.

Ryszard nie jest pierwszą osobą, która znalazła lukę w nowych obostrzeniach. Niektórzy zaczęli się zastanawiać, co z prywatnymi kwaterami i mieszkaniami. Restrykcje dotyczą bowiem hoteli, hosteli i pensjonatów.

Jak informowali dziennikarze RMF, turyści będą mogli nocować w prywatnych mieszkaniach. Tym samym oznacza to, że inni będą mogli je wynajmować. Do dla wielu osób ratunek w momencie, w którym stracili źródło utrzymania.

- W prywatnych kwaterach i wynajmowanych dla turystów mieszkaniach nie ma też problemu zatrudnionego tam personelu, a co za tym idzie, jest mniejsze ryzyko przenoszenia wirusa. Tak samo jest ze schroniskami - podawało RMF.

Restrykcje zostały zaostrzone z powodu wzrostu liczby osób zakażonych koronawirusem. Rząd podjął radykalne kroki, które mocno uderzyły w branżę turystyczną. Zaczęły się nawet protesty.

Dzisiaj grzeje: 1. Ogłoszono ważny komunikat dla wszystkich klientów. Ogromna złość i rozczarowanie po słowach biura podróży
2. Kasa fiskalna może być niedługo dla Ciebie całkowicie zbędna. Wielkie zmiany w ewidencj
3. Z ostatniej chwili: Samolot był już w powietrzu, nagle doszło do porażającej awarii. Za polskimi granicami wszyscy wstrzymali oddech

Wczoraj przekazano informacje na temat zapowiadanej kwarantanny narodowej. Już wiadomo, czy będzie musiała zostać wprowadzona. Wyjaśnił to premier Mateusz Morawiecki. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

W W "Milionerach" padło pytanie za pół miliona złotych. Łatwizna dla podróżników i fanów architekturyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawdziwa "bomba witaminowa". Przepyszna surówka z buraków, ogórków kiszonych i popularnych owoców
  2. Romans za kulisami "Rolnik szuka żony"? W sieci pojawił się zaskakujący wpis uczestniczki hitu TVP
  3. Kasia Cichopek powaliła fanów na kolana. Znalazła magiczne miejsce na wypoczynek tuż pod miastem
  4. Niesłychana decyzja Ryanaira. Pasażerowie przecierają oczy ze zdumienia
  5. Od 100 lat nie było podobnego przełomu dla turystyki. Nowy środek transportu powala, pierwsi pasażerowie dzielą się wrażeniami
  6. Porażające nagranie zza zamkniętych drzwi szpitala. Widać całą prawdę o wydarzeniach na oddziale
  7. PILNE: Andrzej Duda przeciwko "piątce dla zwierząt". Z ust prezydenta padły mocne słowa. "Absolutnie nie zgadzam się z tą ustawą"

Źródło: Wirtualna Polska, RMF

Następny artykuł