Turysci.pl
Hotel zamknięty. Są sposoby

pixabay.com/Engin_Akyurt

Niebywałe, co robią Polacy, by obejść obostrzenia. Słowa właściciela hotelu powalają

13 Listopada 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Hotel jest jednym z obowiązkowych elementów podróży. Niestety, w ostatnim czasie zostały zamknięte z powodu pandemii koronawirusa. Istnieją jednak trzy sposoby, aby obejść obostrzenia. Opowiedział o tym Ryszard Hołowacz, który prowadz

Hotel został zamknięty z powodu nowych restrykcji wynikających z pandemii koronawirusa. Właściciel Willi Everest w Zakopanem opowiedział jednak, jak obejść nowe obostrzenia. W skrócie trzeba powiedzieć, że wyjechać można tylko służbowo.

Hotel zamknięty, więc jak podróżować? Są 3 sposoby

- Oprócz odwiedzin u rodziny są trzy legalne sposoby na pobyt poza miejscem zamieszkania. Jednym z nich jest własna działalność gospodarcza. Taka osoba może wówczas zarezerwować w kwaterze prywatnej lub w hotelu miejsce w ramach delegacji służbowej - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską Ryszard Hołowacz, który prowadzi Willę Everest w Zakopanem.

- Druga opcja jest dla tych, którzy nie mają zarejestrowanej firmy. Takie osoby mogą wynająć kwatery pracownicze. Goście traktują takie kwatery jak mieszkania. Mają dostęp do pralki, kuchni itd. Trzecią opcją są umowy najmu - uzupełnił mężczyzna.

Ryszard nie jest pierwszą osobą, która znalazła lukę w nowych obostrzeniach. Niektórzy zaczęli się zastanawiać, co z prywatnymi kwaterami i mieszkaniami. Restrykcje dotyczą bowiem hoteli, hosteli i pensjonatów. 

Jak informowali dziennikarze RMF, turyści będą mogli nocować w prywatnych mieszkaniach. Tym samym oznacza to, że inni będą mogli je wynajmować. Do dla wielu osób ratunek w momencie, w którym stracili źródło utrzymania.

- W prywatnych kwaterach i wynajmowanych dla turystów mieszkaniach nie ma też problemu zatrudnionego tam personelu, a co za tym idzie, jest mniejsze ryzyko przenoszenia wirusa. Tak samo jest ze schroniskami - podawało RMF.

Restrykcje zostały zaostrzone z powodu wzrostu liczby osób zakażonych koronawirusem. Rząd podjął radykalne kroki, które mocno uderzyły w branżę turystyczną. Zaczęły się nawet protesty.

Wczoraj przekazano informacje na temat zapowiadanej kwarantanny narodowej. Już wiadomo, czy będzie musiała zostać wprowadzona. Wyjaśnił to premier Mateusz Morawiecki. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Źródło: Wirtualna Polska, RMF

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >