hotel pieniądze turystykafot. pixabay.com/staand

Setki turystów popełniają jeden błąd, a później gorzko żałują. Można stracić ogromne pieniądze

Hotel i przelot to pierwsze, o czym myślimy, planując wakacje. Staramy się wybrać najbardziej korzystną cenę i lokalizację. Nie da się jednak przewidzieć wszystkiego i bardzo wielu turystów łapie się na zasadniczym błędzie, który popełnili dokonując rezerwacji.

Planując wakacje staramy się zarezerwować hotel w taki sposób, żeby odpowiadała nam cena i lokalizacja. Nie zwracamy jednak uwagi na wszystkie zasady rezerwacji, przez co możemy stracić bardzo dużo pieniędzy. Zwłaszcza w ostatnim czasie w związku z koronawirusem, gdy wielu turystów odwołuje swoje wyjazdy.

Bilety na samolot za 34 złote. Tysiąc miejsc wyprzedanych w niecałą godzinę mimo kryzysuBilety na samolot za 34 złote. Tysiąc miejsc wyprzedanych w niecałą godzinę mimo kryzysuCzytaj dalej

Jakie warunki musi spełniać hotel?

Dalekie podróże stają się coraz bardziej popularne, dzięki czemu łatwiej znaleźć hotel i lot w bardzo atrakcyjnych cenach. Prawdziwy rozkwit przeżywają aplikacje do rezerwacji noclegów i wyszukiwarki tanich lotów. Często pod wrażeniem niskiej ceny, nie zwracamy jednak uwagi na ważny element rezerwacji, który może pomóc nam zaoszczędzić pieniądze w nagłym wypadku.

Mowa o możliwości bezpłatnego anulowania rezerwacji, dzięki któremu możemy być spokojni, że nasze pieniądze do nas wrócą. Chociaż często taka opcja łączy się z nieco wyższą ceną, ostatecznie możemy wyjść z tym na dobre - nie mamy przecież wpływu na wypadki losowe, przez które musielibyśmy odwołać wakacje.

Niektóre serwisy, jak na przykład Airbnb, w związku z epidemią koronawirusa, wprowadziły specjalne zasady anulowania rezerwacji w krajach szczególnie narażonych, takich jak Włochy, Chiny czy Korea Południowa. Jednak nie wszystkie tego typy strony urochomiły takie udogodnienia, a turyści, którzy stracili pieniądze, skarżą się, że zostali na lodzie.

Innym problemem może być zmiana terminu lub anulowanie lotu przez przewoźnika - wspomnijmy na przykład niedawny przypadek linii Wizzair, która latem miała uruchomić lot z Katowic do Palmy, a ostatecznie zaproponowała swoim pasażerom oddalone o 740 km Castellon. W takiej sytuacji możliwość odwołania rezerwacji jest wręcz zbawienna.

Innym sposobem na oszczędność jest rezerwowanie noclegu w ostatniej chwili. Nie zawsze jednak da się zastosować ten sposób - w miejscach mało popularnych i poza sezonem jak najbardziej może się sprawdzić, ale gdy wybieramy się na festiwal muzyczny albo wydarzenie sportowe, dużo lepszym pomysłem będzie rezerwacja najwcześniej jak się da.

Ostatnie chwile na anulowanie rezerwacji?

Według raportu firmy D-Edge, klienci największych serwisów do rezerwacji noclegów anulowali blisko 40% rezerwacji. W przypadku Booking i HRS, gdzie polityka bezpłatnej anulacji jest najbardziej liberalna, ten odsetek jest nawet jeszcze wyższy. I właśnie przez tego typu działania hotelarze zaczynają wprowadzać swoje zasady, przykładowo wprowadzają tańsze oferty bez możliwości późniejszego odwołania rezerwacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Nieprawdopodobny wyczyn Polaka na Islandii. Pierwsza osoba na świecie, której się udało
2. Obowiązkowa opłata za auto może kosztować nawet kilkanaście tys. złotych. Wielu Polaków będzie oburzonych

Warto dobrze zastanowić się nad rezerwacją i rozważyć wszystkie za i przeciw miejsca, w które się wybieramy. Jeżeli jakieś miejsce wydaje nam się wyjątkowo atrakcyjne, oczywiście można spróbować zaryzykować. Jednak należy wziąć pod uwagę wszystkie koszty, również te, których nie da się przewidzieć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będą masowo zabierać prawa jazdy? Nikogo nie ominą zmiany w prawie, dobiorą się także do pieszych
  2. Oślizgła biała skrętka na żółtku znaczy więcej niż sądzisz. Nie jedz pod żadnym pozorem jajek, na których jej nie ma
  3. Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają
  4. Dziwniejszej rzeczy samolotem w historii nie przewoził nikt. Celnicy przecierali oczy ze zdumienia
  5. 2 mln zł kary dla Ryanair. Turyści pozostawieni 200 kilometrów od lotniska
  6. Koronawirus w Norwegii. Organizatorzy Pucharu Świata w Oslo podjęli decyzję ws. konkursu

Źródło: fly4free.pl

Następny artykuł