Turysci.pl
hiszpania

fot. Pixabay/ tiburi

Hiszpania liczy na tłumy turystów. Do poziomu sprzed pandemii wciąż jednak daleko

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hiszpania spodziewa się przyjąć w tym roku blisko 45 mln turystów. Jest to dość optymistyczna prognoza, jednak do poziomu sprzed pandemii jeszcze daleko. Branża turystyczna liczy jednak na odrobienie strat.

Hiszpania jest jednym z najpopularniejszych turystycznych kierunków w Europie. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa gospodarka tego kraju znacząco ucierpiała. Prognozy są jednak bardzo optymistyczne.

Hiszpania liczy na odrobienie strat po pandemii

Obecnie przy przekraczaniu granicy Hiszpanii konieczne jest wypełnienie specjalnego formularza i przedstawienie negatywnego wyniku testu na koronawirusa wykonanego metodą PCR, TMA lub LAMP.

Mimo konieczności wcześniejszego wykonania testu, według szacunków liczba turystów wybierających się do Hiszpanii ma znacząco wzrosnąć. Ponadto liczby te mogą jeszcze wzrosnąć, ponieważ kraj ten zapowiedział wpuszczanie bez obostrzeń osób zaszczepionych.

Hiszpania będzie wkrótce gotowa do ponownego otwarcia się na świat – twierdzi Reyes Maroto, minister turystyki, cytowana przez Fly4Free.

himalaje

Nie żyje dwóch himalaistów, którzy próbowali zdobyć Mount Everest. Zmarli z wycieńczenia

CZYTAJ DALEJ

Międzynarodowi turyści mogą już teraz zacząć planować swoje hiszpańskie wakacje – dodaje minister.

W 2019 roku do Hiszpanii przyjechało 83,5 mln turystów. W zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa kraj ten odwiedziło zaledwie 20 proc. tej liczby.

W tym roku hiszpańskie władze szacują przybycie 45 mln turystów, co stanowi więcej niż połowę wszystkich odwiedzających, z czasów sprzed pandemii koronawirusa. Co prawda do stanu z 2019 jeszcze daleko, jednak taki wzrost – w porównaniu z zeszłym rokiem – jest bardzo optymistyczną prognozą.

Aby jeszcze bardziej zachęcić turystów do przyjazdu, hiszpańskie władze zapowiedziały szereg ułatwień. Oprócz wspomnianego zniesienia kwarantanny dla zaszczepionych, od czerwca stosowana będzie klasyfikacja krajów w zależności od liczby zakażeń. Podróżni z państw z niskim wskaźnikiem również mogą liczyć na poluzowane obostrzenia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >