Turysci.pl
hiszpania

fot. Pixabay/ tiburi

Hiszpania liczy na tłumy turystów. Do poziomu sprzed pandemii wciąż jednak daleko

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hiszpania spodziewa się przyjąć w tym roku blisko 45 mln turystów. Jest to dość optymistyczna prognoza, jednak do poziomu sprzed pandemii jeszcze daleko. Branża turystyczna liczy jednak na odrobienie strat.

Hiszpania jest jednym z najpopularniejszych turystycznych kierunków w Europie. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa gospodarka tego kraju znacząco ucierpiała. Prognozy są jednak bardzo optymistyczne.

Hiszpania liczy na odrobienie strat po pandemii

Obecnie przy przekraczaniu granicy Hiszpanii konieczne jest wypełnienie specjalnego formularza i przedstawienie negatywnego wyniku testu na koronawirusa wykonanego metodą PCR, TMA lub LAMP.

Mimo konieczności wcześniejszego wykonania testu, według szacunków liczba turystów wybierających się do Hiszpanii ma znacząco wzrosnąć. Ponadto liczby te mogą jeszcze wzrosnąć, ponieważ kraj ten zapowiedział wpuszczanie bez obostrzeń osób zaszczepionych.

Hiszpania będzie wkrótce gotowa do ponownego otwarcia się na świat – twierdzi Reyes Maroto, minister turystyki, cytowana przez Fly4Free.

himalaje

Nie żyje dwóch himalaistów, którzy próbowali zdobyć Mount Everest. Zmarli z wycieńczenia

CZYTAJ DALEJ

Międzynarodowi turyści mogą już teraz zacząć planować swoje hiszpańskie wakacje – dodaje minister.

W 2019 roku do Hiszpanii przyjechało 83,5 mln turystów. W zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa kraj ten odwiedziło zaledwie 20 proc. tej liczby.

W tym roku hiszpańskie władze szacują przybycie 45 mln turystów, co stanowi więcej niż połowę wszystkich odwiedzających, z czasów sprzed pandemii koronawirusa. Co prawda do stanu z 2019 jeszcze daleko, jednak taki wzrost – w porównaniu z zeszłym rokiem – jest bardzo optymistyczną prognozą.

Aby jeszcze bardziej zachęcić turystów do przyjazdu, hiszpańskie władze zapowiedziały szereg ułatwień. Oprócz wspomnianego zniesienia kwarantanny dla zaszczepionych, od czerwca stosowana będzie klasyfikacja krajów w zależności od liczby zakażeń. Podróżni z państw z niskim wskaźnikiem również mogą liczyć na poluzowane obostrzenia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia od 12 kwietnia umożliwia podróże po kraju. Drugi etap wychodzenia z lockdownu

Czytaj więcej >