Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Europa > Historyczny rekord kraju uwielbianego przez Polaków. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 20.01.2024 20:17

Historyczny rekord kraju uwielbianego przez Polaków. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie

Hiszpania
Fot. Shutterstock/Atapialopez28

Szukasz miejsca historia i sztuka tańczą w rytm cudownej muzyki lub niesamowitej aury? Tłumy turystów z całego kraja znalazły takie miejsce. Hiszpańskie miasta są znane nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Od bajkowej Barcelony po artystyczny pulsujący Madryt.

Hiszpania jest atrakcyjnym krajem dla turystów, który oferuje zachwycające plaże i spektakularną przyrodę. Jak się okazuje, piękno tego kraju zaczyna dostrzegać coraz więcej osób. Odnotowano tam właśnie historyczny rekord pod względem liczby turystów.

Liczba turystów wzrasta

Hiszpania, będąc jednym z najczęściej odwiedzanych krajów świata, odgrywa kluczową rolę w globalnym przemyśle turystycznym. Światowa Organizacja Turystyki przewiduje, że w 2024 roku sektor turystyki w kraju powinien powrócić do poziomu z 2019 roku, co jest obiecującym sygnałem dla gospodarki kraju.

W ubiegłym roku Hiszpania zanotowała imponujący wzrost w sektorze turystyki, co stanowiło zauważalny przełom po trudnych czasach związanych z pandemią koronawirusa. Minister turystyki Hiszpanii, Jordi Hereu, ogłosił, że kraj ten odwiedziła rekordowa liczba 84 milionów turystów zagranicznych. To o 17 procent więcej niż w poprzednim roku i o 1 procent więcej niż przed wybuchem pandemii.

Turyści z całego świata wydają w Hiszpanii majątek

Zagraniczni turyści przyczynili się do znacznego wzrostu dochodów Hiszpanii, wydając imponującą kwotę 108 miliardów euro w zeszłym roku. Rok 2023 okazał się być niezwykle udany dla turystyki hiszpańskiej, a Minister Hereu prognozuje, że pozytywny trend utrzyma się również w pierwszym kwartale tego roku.

Przewiduje się, że kraj odwiedzi 23,2 miliona zagranicznych gości, co stanowi wzrost o 11 procent w porównaniu do roku poprzedniego. Wydatki turystów mają również wzrosnąć o ponad 18 procent, co potwierdza rosnące zainteresowanie krajem.

Hiszpania dla każdego

Hiszpania kryje w swoim wnętrzu miasta pełne uroku i kulturowego dziedzictwa. Stolica kraju, Madryt - to prawdziwy raj dla miłośników sztuki. Z renomowanym Muzeum Prado na czele, przyciąga miłośników sztuki z całego świata, mając w swojej ofercie mnóstwo muzeów.

Barcelony nie trzeba przedstawiać nikomu. Bajkowe budowle autorstwa Antonio Gaudiego, takie jak wieże świątyni Sagrada Familia czy jaszczurka z Parku Güell, nadają okolicy niepowtarzalny charakter. Niezapomnianym punktem na mapie Hiszpanii jest również Granada, gdzie monumentalna Alhambra góruje nad miastem. Inne perły Hiszpanii to Kadyks, najstarsze miasto Hiszpanii i Europy Zachodniej, z korzeniami sięgającymi 1100 roku p.n.e.

Źródło: Reuters