historia wielka legendaFot. Pxhere CC0 Domena publiczna

Wszyscy o niej słyszeli, ale nikt jej jeszcze nie znalazł. Nie odpuszczają, przeszukują cały świat

Historia Atlantydy to jedna z najciekawszych legend, w które mnóstwo osób wierzy do dzisiaj. Chociaż o zaginionym lądzie mówi się już od wielu lat, nikt go jeszcze nie odnalazł. Część odkrywców nie zamierza odpuścić i kontynuuje poszukiwania. Słyszeliście kiedyś o tej mitycznej krainie, która miała zniknąć pod wodą?

Historia Atlantydy to jedna z najciekawszych legend, które do dzisiaj interesują odkrywców. Zwłaszcza że zdaniem części ekspertów mityczny ląd rzeczywiście mógł istnieć, co potwierdza choćby dzieło antycznego filozofa Platona. Ze słów myśliciela wynika, że tajemniczy kontynent uległ zniszczeniu około 9600 r. p.n.e. Gdzie mogła znajdować się osławiona Atlantyda?

Wszystko wyszło na jaw. Zdradził ile zarobił na bonach turystycznych. Kwota przyprawia o zawrót głowyWszystko wyszło na jaw. Zdradził ile zarobił na bonach turystycznych. Kwota przyprawia o zawrót głowyCzytaj dalej

Historia Atlantydy zaczyna się w dialogach Platona, ale część badaczy uważa, że grecki filozof mógł ten kontynent po prostu wymyślić. Kreacja miała posłużyć mu do stworzenia wizji państwa idealnego. Niektórzy jednak twierdzą, że Atlantyda mogła rzeczywiście istnieć. Kontynent położony gdzieś na Oceanie Atlantyckim (są też teorie, które mówią o Morzu Śródziemnym) miał miał mieć wielkość dzisiejszej Azji Mniejszej i Libii.

Historia Atlantydy przyciąga do dzisiaj. Co wiemy o rajskim kontynencie?

Zapisana przez Platona historia przedstawia Atlantydę jako rajski kontynent, zamieszkany przez bogate społeczeństwo. Domy miejscowych miały być zdobione srebrem i złotem. Ze względu na obecność ciepłych i zimnych źródeł na terenie wyspy miało znajdować się wiele uzdrowisk. Region ten charakteryzował też urodzaj, dzięki czemu rolnicy mogli zaopatrywać mieszkańców w zboże oraz produkty pochodzenia zwierzęcego.

Będą zmuszeni ewakuować polskie miasto. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Mieszkańcy i turyści są porażeni skalą dramatuBędą zmuszeni ewakuować polskie miasto. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Mieszkańcy i turyści są porażeni skalą dramatuCzytaj dalej

Jak twierdzi Platon, Atlanci – lud zamieszkujący Atlantydę – przestali żyć przykładnie i zgodnie z prawem nadanym przez bogów. Społeczność zatraciła się w bogactwie i zapragnęła nieograniczonej władzy – zdaniem filozofa rozpoczęła podbój Egiptu i Aten. To ostatecznie sprowadziło na kontynent wielką katastrofę. Zgodnie z podaniami został zatopiony przez morską falę tsunami, którą miało wywołać trzęsienie ziemi lub wybuch wulkanu.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie zapadła decyzja ws. drugiego lockdownu Polski. Premier nie ma wątpliwości
2. Zakupy w Biedronce będą wyglądały zupełnie inaczej. Właśnie ogłoszono decyzję
3. Wydano apel do wszystkich Polaków. Chodzi o wjazdy 1 listopada, wielu łapie się za głowy

Historia Atlantydy do dzisiaj pozostaje niewyjaśniona. Choć pojawia się wiele teorii, które mają potwierdzić jej istnienie, większość z nich posiada mnóstwo luk i nieścisłości. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o skarbie zebranym z plaży.

Czarne chmury nad Rydzykiem i Radiem Maryja. Koniec zagranicznej ekspansji? Kolejny kraj ma dośćCzarne chmury nad Rydzykiem i Radiem Maryja. Koniec zagranicznej ekspansji? Kolejny kraj ma dośćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rodzina porzuciła psa w schronisku. Powód rozbraja, psiak ma złamane serce
  2. Polacy odzyskują tysiące złotych. Jest prosty sposób, serwery już nie wytrzmują
  3. W sieci pojawiło się nagranie Roberta Makłowicza na promie. Co za widoki
  4. Polacy pojechali do Egiptu, miało być bajecznie. Ujawnili całą prawdę, "dramat" nie oddaje ich sytuacji
  5. Fatalne wiadomości o transporcie lotniczym, zagrożonych 46 milionów osób. Turyści w kropce
  6. Kundelek ze schroniska nie pozwalał się do siebie zbliżyć. Bardzo się bał, dopiero jedna kobieta zmieniła jego los

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł