Turysci.pl
hel burmistrz stracił cierpliwość

fot. wikipedia.org/Bartłomiej Bulicz/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Burmistrz Helu stracił cierpliwość. Poszło o limity, wyrzucił z siebie wszystko

30 Maja 2020

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hel podobnie jak większość nadmorskich miejscowości przygotowuje się do sezonu letniego. Burmistrz ma jednak pewne obawy, którymi podzielił się z WP w ostrych słowach.

Hel rozpoczął przygotowania do letniego sezonu turystycznego. Będzie musiał jednak dostosować się do nowych zasad obowiązujących na polskich plażach. Burmistrz miasta w ostrych słowach wyraził swoją opinie na temat wprowadzanych zmian.

Nowe zasady na plażach

Zarządcy plaż w rozmowie z WP ustosunkowali się do doniesień o nowych zasadach mających obowiązywać na polskich plażach. Wśród nich znajdziemy między innymi obowiązek redukcji liczby plażowiczów do 1/3. Jak podkreślają, czekają na oficjalne informacje w tej sprawie.

- Śledzimy wszelkie informacje, ale sami za dużo nie wiemy na temat tego, jak ostatecznie będzie wyglądać plażowanie w sezonie letnim. Póki nie dostaniemy jasnych wytycznych, nie jesteśmy w stanie ani za wiele zrobić, ani coś powiedzieć w tej kwestii - brzmi cytowana przez WP informacja sekretariatu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Kołobrzegu, który zarządza kilkoma odcinkami plaż.

Hel odpowiada na doniesienia

Swoją opinią podzielił się z WP burmistrz Helu Mirosław Wądołowski. Stwierdził, że wprowadzenie tak restrykcyjnych zasad nie było należycie konsultowane. Wyraził również obawy o egzekwowanie nowych przepisów. Nie jest to jednak jedyna osoba, która krytycznie wypowiedziała się na temat restrykcji na kąpieliskach.

- Tego typu pomysły łatwo przelewa się na papier. Co innego teoria, co innego praktyka. Nie wyobrażam sobie, jak burmistrz miasta nadmorskiego ma dopilnować liczbę plażowiczów czy każdemu z nich zapewnić przestrzeń 6 mkw. Przecież nie podzielimy plaży jak szachownicy – mówi rozgoryczony w rozmowie z WP Mirosław Wądołowski, burmistrz Helu.

Burmistrz zapewnił jednak, że jeżeli takie zasady zostaną wprowadzone, w mieście pojawią się stosowne plakaty informacyjne, a ratownicy na strzeżonych kąpieliskach otrzymają dodatkowe zadanie kontrolowania liczby osób oraz odpowiedniej odległości między plażowiczami. Będzie to jednak możliwe tylko na strzeżonych plażach.

- Proszę sobie wyobrazić, jaki sztab ludzi musiałby pilnować urlopowiczów na 35-kilometrowym odcinku plaży na Półwyspie Helskim. Ponadto w przypadku miasta Hel mamy do dyspozycji trzech strażników miejskich. Mają wystarczająco dużo innych zadań do wykonania w czasie sezonu letniego. Pilnowanie rzeszy wczasowiczów na plażach jest w ich przypadku niewykonalne – komentuje Mirosław Wądołowski.

Jak podaje WP, podczas rozmów na poziomie ministerialnym, nie padły odpowiedzi na znaczące pytania dotyczące np. działań w sytuacji, gdy któryś z ratowników nad kąpieliskiem będzie zarażony koronawirusem. Burmistrz liczy jednak również na rozwagę turystów przybywających nad polskie morze.

- Ostatnie dwa miesiące, podczas których musieliśmy przystosować się do nowych wymogów sanitarnych i bezpieczeństwa, wpłynęły na zachowania Polaków. Wiele osób uważa na zdrowie, jest ostrożnych, więc w przypadku zasad, jakie mają panować na plażach, liczymy na samodyscyplinę turystów. Dla każdego wystarczy miejsca. Potrzebny jest tylko zdrowy rozsądek – mówi burmistrz Helu.

źródło: wp.pl

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >