grudzień wakacje dla PolakówFot. Pixabay.com/Yevhen1971

Już od 24 grudnia wznawiają loty do Monastiru. Bardzo dobra wiadomość dla Polaków

Grudzień najpewniej będzie mijać w Polsce pod znakiem pandemii oraz bezustannych zmian w obostrzeniach, wprowadzanych ze względu na pandemię. Nadchodzące ferie pełne będą nakazów i zakazów, lecz jest miejsce, w którym można spędzić zimowy urlop bez obaw. Już od 24 grudnia wznowione zostaną loty z Warszawy do Monastiru, co może być świetnym pomysłem na wyjazd dla całej rodziny.

W końcu pojawiła się nadzieja, że tegoroczny grudzień będzie o wiele bardziej pozytywny pod względem turystycznym, niż początkowo zapowiadano. Specjaliści sugerują, by powstrzymać się od wyjazdów na święta i sylwestra, choć dla wielu ludzi to prawdziwa tradycja. Jest jeden sposób, by nie łamać zasad pandemicznych, a jednocześnie wypocząć w pięknej Tunezji.

Tunezyjski Urząd ds. Turystyki ogłosił, że "udało się uruchomić w sezonie zimowym siatkę połączeń czarterowych między Warszawą a Monastirem". W ostatnich latach kraj ten cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, więc taka nowina z pewnością wywoła uśmiech na wielu twarzach.

Tunezja to jedno z najchętniej i najczęściej odwiedzanych państw Afryki. Niemalże każde polskie biuro podróży przed kryzysem związanym z pandemią, oferowało wczasy w to miejsce. Teraz okazuje się, że znów będzie to możliwe.

Jak podaje WP, pierwszy lot z Warszawy do Monastiru odbędzie się dokładnie 24 grudnia. Osoby preferujące spędzanie świąt i sylwestra w ciepłych krajach na pewno będą zachwycone.

- Tak więc już dziś można wybrać jedną z licznych ofert dostępnych na rynku u polskich touroperatorów - poinformował Tunezyjski Urząd ds. Turystki.

W oficjalnej informacji zaprezentowana została również lista biur podróży, które oferować będą wakacje do Tunezji już od grudnia. Znajdziemy na niej OASIS TOURS, EXIM TOURS, RAINBOW TOUR, PRIMA HOLIDAY oraz SUN&FUN HOLIDAYS.

Turyści nie muszą się również obawiać nadmiaru obostrzeń i zakazów po przylocie do Tunezji. Kraj ten przygotował się na przyjęcie podróżnych i zapewnienie im wygodnego pobytu. W przypadku wykupienia całego pakietu wyjazdowego, cieszyć się możemy przelotem, transferem, zakwaterowaniem w hotelu oraz zniesieniem obowiązku przejścia testu PCR na COVID-19.

1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. Przez rok nie mówił nikomu. Przemek Kossakowski wyjawił swoją tajemnicę, trudno uwierzyć, niezwykły człowiek
3. Setki tysięcy Polaków już od jutra będą siedzieć w pracy w maseczkach. Lunch i kawa nie wchodzą w grę
4. Stewardessa nie wytrzymała i przerwała milczenie. Nie do pomyślenia, co się dzieje za kulisami linii lotniczych

- Nad bezpieczeństwem zdrowotnym podróżujących czuwa jednolity protokół sanitarny ustanowiony dla całego tunezyjskiego sektora turystycznego i obowiązujący od momentu przylotu turysty na lotnisko, po cały jego pobyt na terytorium Tunezji - cytuje zapewnienia tunezyjskiego rządu WP.

Następny artykuł