Turysci.pl
greece-g9e1744254 1280

fot. Pixabay/ NinasCreativeCorner

Grecja łagodzi restrykcje dla osób zaszczepionych

8 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Grecja odchodzi od nakazu noszenia maseczek, godziny policyjnej, zakazu przemieszczania się. Możliwe będą nawet taneczne imprezy na terenie całego kraju. Warunkiem jest przyjęcie szczepienia przeciw Covid-19.

W Grecji covidowe ograniczenia zniesione zostaną od soboty 9 października. Dotyczy to jednak jedynie osób zaszczepionych przeciw koronawirusowi.

high-tatras-gd84849c5f 1280

Słowacja chce zakazać samochodów spalinowych w Tatrach. Zapowiadają rewolucję transportową

CZYTAJ DALEJ

Grecja znosi restrykcje dla osób zaszczepionych

Luzowanie restrykcji nastąpi na terenie całego kraju, w tym w regionach wysokiego ryzyka zakażenia COVID-19. Nie będzie już obowiązywała godzina policyjna, zakaz poruszania się czy obowiązek noszenia maseczek.

Osoby zaszczepione będą mogły bez ograniczeń korzystać z barów i restauracji. Wrócą nawet taneczne imprezy w lokalach, również w strefach wysokiego ryzyka zakażenia.

Nowe zasady mają na celu promowanie szczepień przeciwko COVID-19. Akcję zainicjował minister zdrowia Thanosa Plevris i nowy prezes Narodowej Organizacji Zdrowia Theoklis Zaoutis.

- Dla zaszczepionych pełna wolność - zero ograniczeń - zapowiada minister Plevris i dodał, że podjęte środki mają być drogą do normalności.

Resort zdrowia zapowiedział monitoring sytuacji w kraju po zniesieniu ograniczeń dla zaszczepionych oraz ponowną ocenę sobotnich zmian za 15 dni.

W Grecji 57,9 proc. populacji jest w pełni zaszczepionych. Odsetek ten jest wyższy w południowej części kraju, natomiast na północy zaszczepiony jest co drugi obywatel. W ciągu ostatniej doby w kraju odnotowano blisko 2,2 tys. nowych przypadków COVID-19.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >

Europa

Czarne muchy atakują w Hiszpanii. Ich ugryzienie może źle się skończyć

Czytaj więcej >

Europa

Koniec z tanimi lotami w Ryanair. Przewoźnik zapowiada podwyżki na wakacje

Czytaj więcej >

Europa

Etna znowu się przebudziła. Po zboczach spływa lawa

Czytaj więcej >

Europa

Za drinki i przekąskę zapłaciły prawie 3 tysiące. Skandal w Grecji

Czytaj więcej >

Europa

Turyści tłumnie ruszyli do Wenecji po zniesieniu obostrzeń. Władze postanawiają ograniczyć turystykę

Czytaj więcej >