granice premier morawiecki

Premier Polski nie powiedział całej prawdy o częściowym otwarciu granic. Wielu Polaków będzie wściekłych

Granice Polski pozostają tymczasowo zamknięte. Premier Polski zapowiedział jednak częściowe poluzowanie restrykcji od 4 maja z myślą o pracownikach oraz uczniach transgranicznych, którzy będą mogli przekroczyć granicę bez odbycia kwarantanny. Jak się okazuje, zapis nie dotyczy wszystkich, o czym Mateusz Morawiecki nie wspomniał we wpisie.

Granice Polski od marca pozostają zamknięte. Każdy, kto wjedzie na teren naszego kraju ma obowiązek odbycia 14-dniowej kwarantanny. Jest to ogromny problem dla pracowników oraz uczniów transgranicznych, którzy stracili możiwość wykonywania podstawowych czynności. Od 4 maja premier Mateusz Morawiecki zapowiedział poluzowanie restrykcji z myślą o tych dwóch grupach. Nie wspomniał jednak, że zapis nie będzie dotyczył wszystkich, na co zwróciło uwagę i opisało WTV.

Tragiczne odkrycie na polskim jeziorze. Wiadomość z północy Polski wprawia w osłupienieTragiczne odkrycie na polskim jeziorze. Wiadomość z północy Polski wprawia w osłupienieCzytaj dalej

Granice otwarte nie dla wszystkich

Premier Mateusz Morawiecki we wpisie na Facebooku poinformował, że z obowiązku 14-dniowej kwarantanny mają być zwolnieni pracownicy i uczniowie transgraniczni powracający do kraju od naszych sąsiadów. Jest to duże ułatwienie dla osób pracujących lub uczących się w Niemczech, na Litwie, na Słowacji i w Republice Czeskiej.

- Od dnia 4 maja [pracownicy i uczniowie transgraniczni - red.] będą mogli wrócić do pracy i nauki. Nie będą musieli przechodzić obowiązkowej, 14-dniowej kwarantanny. Po analizach epidemiologicznych i we współpracy z rządami wspomnianych krajów oraz po konsultacjach z samorządami podjęliśmy wspólnie tę ważną decyzję, na którą czekali pracownicy transgraniczni i ich rodziny. - czytamy we wpisie Mateusza Morawieckiego na Facebooku.

Wpis oczywiście zgadza się z projektem rozporządzenia Rady Ministrów. Jak zauważyło i opisało WTV, premier pomija jednak jeden ważny fakt, który może okazać się kluczowy dla wielu pracowników trangranicznych wykonujących zawody medyczne oraz pracujących w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej. Takie osoby wciąż będą objęte obowiązkiem izolacji po powrocie do Polski.

Dzisiaj grzeje: 1.Ekspert WHO zdradził pochodzenie koronawirusa. "Jesteśmy pewni"
2. Polacy jednak mają szansę na zagraniczne wyjazdy. Jeden kraj wydał nam pozwolenie

"Przepisu ust. 3 pkt 1 nie stosuje się do osób wykonujących zawód medyczny w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2020 r. poz. 295 i 567) oraz osób wykonujących czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej w rozumieniu art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1507, 1622, 1690, 1818 i 2473). Osoby takie mają obowiązek odbycia, po przekroczeniu granicy państwowej, obowiązkowej kwarantanny, o której mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 34 ust. 5 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, trwającej 14 dni licząc od dnia następującego po przekroczeniu tej granicy, wraz z osobami wspólnie zamieszkującymi lub gospodarującymi." - czytamy w projekcie rozporządzenia.

granice premier morawiecki

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, potwierdziły się najgorsze obawy. Po wielu godzinach strażacy odkryli ciało
  2. Właścicielka nie chciała finansować leczenia suczki. 13-letnia Dorotka pilnie szuka nowego domu
  3. Kargula i Pawlaka znają wszyscy. Niewielu wie, gdzie leży miasteczko z filmu
  4. Szkoły zostają zamknięte, wiadomo kiedy dzieci wrócą do szkół. Rząd we Włoszech podjął decyzję
  5. Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie inne. Eksperci zdradzili, jak będą wyglądały, aż trudno uwierzyć
  6. Przerażająca wiadomość dotarła do Polski. Gwiazdor miał tragiczny wypadek. On i jego żona nie żyją

źródło: wtv.pl

Następny artykuł