granica saksonii zamkniętaFlickr.com/ Sejm RP/ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Koniec, zamknięta granica z Polską. Zagraniczne władze pogłębiły restrykcje, nie będzie można podróżować

Granica polsko-niemiecka została zamknięta w jednym z landów. Chodzi o mały ruch graniczny, na przykład krótkie wycieczki czy wyjazd na zakupy. Władze Saksonii uważają, że sprzyja to rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Granica Saksonii zostanie zamknięta dla małego ruchu granicznego. Oznacza to, że uniemożliwione zostaną krótkie wyjazdy mieszkańców tego landu do Polski i Czech między innymi na krótkie wycieczki czy po zakupy.

Czy bony turystyczne 2020 przepadną? Teraz wszystko jasne. Tysiące polskich turystów skorzystało już z pomocyCzy bony turystyczne 2020 przepadną? Teraz wszystko jasne. Tysiące polskich turystów skorzystało już z pomocyCzytaj dalej

Granica Saksonii została zamknięta

Do tej pory w Saksonii mały ruch graniczny, tj. przejazd na terytorium innego państwa na czas poniżej 12 godzin nie był niczym ograniczany. Zmieniło się to jednak w poniedziałek, kiedy lokalne władze pogłębiły restrykcje na granicach. Zakaz dotyczy Polski oraz Czech,

Krajowe ministerstwo spraw socjalnych w Dreźnie ogłosiło, że obecnie jedynie z powodów zawodowych, społecznych lub medycznych będzie można bez obowiązku kwarantanny przyjeżdżać z zagranicznego regionu zagrożonego do Saksonii na maksymalnie 12 godzin lub przez identyczny czas przebywać w takim regionie - poinformowało WP.

- Jednocześnie pobyt taki nie może służyć robieniu zakupów, prywatnemu uczestnictwu w imprezie kulturalnej, wydarzeniu sportowym, publicznych uroczystościach lub innej formie spędzania czasu wolnego - zaznaczyło ministerstwo.

Ministerstwo podkreśla, że mały ruch graniczny ma ogromny wpływ na transmisję koronawirusa w landzie. Już od pewnego czasu takie praktyki w dobie pandemii są krytycznie oceniane przez lokalne władze.

- Wielokrotnie wyraźnie wskazywałam, że ze względu na wysoką liczbę infekcji bardzo krytycznie oceniam ożywioną transgraniczną turystykę zakupową - poinformowała krajowa minister spraw socjalnych Petra Koepping.

NIK ostrzega: Niepokojący raport znad Morza Bałtyckiego. Najpoważniejsza sytuacja może być nad Zatoką GdańskąNIK ostrzega: Niepokojący raport znad Morza Bałtyckiego. Najpoważniejsza sytuacja może być nad Zatoką GdańskąCzytaj dalej

W międzyczasie gwałtownie wzrosła dobowa liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zdecydowano się więc na pogłębienie restrykcji, aby ograniczyć transmisję SARS-CoV-2 wśród mieszkańców landu.

- W obliczu poważnej sytuacji zdecydowaliśmy, że podróże na zakupy lub na tankowanie nie będą już zwolnione z obowiązku kwarantanny - oświadczyła krajowa minister spraw socjalnych Petra Koepping.

Niemiecki resort poinformował o 10 824 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 62 kolejnych zgonach w ciągu ostatniej doby. Z kolei w Czechach odnotowano w poniedziałek 1887 nowych zakażeń SARS-CoV-2, najmniej od 5 października.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat, Martyna Wojciechowska kiedyś poroniła. Opowiedziała o wszystkim, łzy napływają do oczu
2. PKO BP bije na alarm, klienci zagrożeni. Bank apeluje o szczególną ostrożność
3. Pojechali w Tatry, nie mogli uwierzyć, co zastali na miejscu. W głowie się nie mieści, nie można ręki włożyć

Natomiast polskie ministerstwo zdrowia poinformowało o 20 816 nowych przypadkach zakażenia. Zmarły 143 osoby chore na COVID-19.

Trwa akcja. Na ziemię spadł meteoryt. W popularnym w Europie regionie tysiące osób wstrzymało oddechTrwa akcja. Na ziemię spadł meteoryt. W popularnym w Europie regionie tysiące osób wstrzymało oddechCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mówiono o nim "cebula czarownic", tymczasem jest silnym naturalnym antybiotykiem. Ma niebywałe prozdrowotne właściwości
  2. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
  3. Gigantyczna burza wokół Ryanair. Poszło o testy na koronawirusa na lotniskach, padły ostre słowa
  4. Ewakuacja turystów, przeżyli chwile grozy. Nagle klif runął na plażę za granicą, wszystko zdążyli nagrać
  5. RMF: rząd może wydać nowy zakaz na zimę. Wszystko przez zakażenia, zimowe wyjazdy na narty zagrożone
  6. Ministerstwo Zdrowie przekazało wstrząsającą wiadomość. Najnowsza liczba zgonów wbija w fotel, absolutny rekord
  7. Chcą wprowadzić barbarzyński zakaz w Chinach. Chodzi o spacery z psami, tak źle jeszcze nie było

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł