Turysci.pl
Góry w Austrii szturmowane przez turystów

fot. pixabay/Camera-man

Młodzi Europejczycy szturmują Austrię. Będą kontrole policji

30 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Alpy to góry, które co roku, w sezonie zimowym, odwiedzane są przez tłumy turystów i miłośników nart. Obecny czas nie sprzyja podróżowaniu, a zimowe atrakcje są zamknięte niemal w całej Europie. Młodym wczasowiczom nie p

Nawet w czasie pandemii koronawirusa turyści mają niezastąpione pomysły, jak umilić sobie czas. Zimą podróżni chętnie wyjeżdżają w góry, co obecnie nie zawsze jest zgodne z prawem. Taka sytuacja miała miejsce w Austrii, która jest zamknięta dla turystów. Wczasowiczom jednak nic nie przeszkadzało, aby szturmować jedną z alpejskich miejscowości. Wśród nich znaleźli się nawet Polacy.

Turyści szturmują austriackie góry, fot. pixabay/ suju, pixabay license 

Turyści szturmują góry

Alpy w sezonie zimowym od dekad są chętnie odwiedzane przez miłośników nart. Bogate w atrakcje kurorty górskie przyciągają prawdziwe tłumy. Niestety w wyniku pandemii koronawirusa alpejskie miejscowości zawiesiły swoją działalność, co jest niebywałym ciosem zarówno dla branży turystycznej, jak i samych wczasowiczów.

Austria jest jednym z tych krajów, który jest praktycznie zamknięty dla turystów i niemal zawiesił całą działalność w sezonie zimowym. Jak się jednak okazuje, setki młodych Szwedów oraz Duńczyków znalazło sposób, aby przyjechać do Austrii w góry. Wśród młodzieży szturmującej Tyrol znaleźli się nawet Polacy.

Burmistrz St. Anton nie ukrywał swojego oburzenia brakiem respektowania zasad, które obowiązują obecnie w Austrii.

— Po Bożym Narodzeniu młodzi cudzoziemcy zaczęli szturmować naszą miejscowość — czytamy jego wypowiedź na RMF.

Z relacji burmistrza ST. Anton wynika, że młodzi europejczycy odwiedzili Alpy pod pretekstem szukania pracy sezonowej.

— Twierdzą, że przyjechali szukać pracy sezonowej — mówi Helmut Mall.

Turyści szturmują austriackie góry, fot. pixabay/derwiki, pixabay license 

Nielegalne imprezy w górach

Według rozporządzenia austriackiego rządu wyciągi narciarskie są czynne, lecz hotele i restauracje pozamykane. Obostrzenia niemal całkowicie zamknęły możliwość odwiedzania kraju przez turystów. Atrakcje są dostępne jedynie dla mieszkańców okolic, którzy nie potrzebują wynajmu okolicznościowego i mieszkają na miejscu.

Okazuje się, że obostrzenia działają tylko w teorii, ponieważ stoki narciarskie są pełne zagranicznych miłośników gór. A co więcej, młodzi europejczycy organizują nielegalne imprezy, na których pojawiają się duże grupy.

— W mediach społecznościowych widać zdjęcia, jakie młodzież wrzuca na swoje profile. Bawią się na nielegalnych imprezach — relacjonuje burmistrz St. Anton.

O zakazanych zabawach zaczęły informować austriackie media, które są zdumione zachowaniem przyjezdnych. Według gazety Tiroler Tageszeitung wśród obecnych na imprezie spotkać można Szwedów i Duńczyków. Die Presse informuje również o Rumunach, Niemcach i Polakach.

— Znaleźliśmy w internecie porady, jak do nas się dostać — zdradził burmistrz St. Anton, który zapowiedział również kontrole policji i apeluje do mieszkańców o niewynajmowanie kwater i pokojów.

Niedawno pisaliśmy o Polaku, który spędził noc na pustyni. Wszystko szło zgodnie z planem, dopóki nie przyszli po niego Beduini. 

Turyści szturmują austriackie góry, fot. pixabay/pasja1000, pixabay license 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: RMF

Podobne artykuły

Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia od 12 kwietnia umożliwia podróże po kraju. Drugi etap wychodzenia z lockdownu

Czytaj więcej >