Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Europa > Głosowanie na najpiękniejszy jarmark świąteczny w Europie. Polskie miasto ma duże szanse na wygraną
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 30.11.2023 17:59

Głosowanie na najpiękniejszy jarmark świąteczny w Europie. Polskie miasto ma duże szanse na wygraną

Jarmark w Poznaniu
fot. Wojciech Wrzesien / Shutterstock

Trwa konkurs na najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie organizowany przez European Best Destinations. 20 miast walczy o ten prestiżowy tytuł. O wyniku zadecydują głosy internautów. 

Wśród nominowanych znalazł się jarmark bożonarodzeniowy w Poznaniu. 

Jarmarki bożonarodzeniowe w Europie

Jarmarki bożonarodzeniowe są uwielbiane przez turystów. Wielu z nich wybiera się w daleką podróż, by na własne oczy zobaczyć piękne iluminacje świetlne oraz poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę, przy akompaniamencie rozgrzewających napojów i lokalnych potraw. 

W Europie kilkaset miast organizuje tego typu atrakcje. Fanów jarmarków nie brakuje. W samej Polsce, mimo dość wygórowanych cen, miejskie place pełne świątecznych dekoracji przyciągają tłumy. Grzane wino, gorąca czekolada, kiełbasy z grilla, szaszłyki, pajdy ze smalcem, czy słodkości tj. gofry, kołacze i pierniki znikają w mgnieniu oka. 

Głosowanie na najpiękniejszy europejski jarmark

Europejska organizacja turystyczna European Best Destinations zorganizowała konkurs na miasto z najpiękniejszym jarmarkiem bożonarodzeniowym. W 2022 r.  na liście nominowanych znalazł się Gdańsk, który finalnie uplasował się na drugiej pozycji. W tym roku Polskę w konkursie reprezentuje Poznań. 

Stolica Wielkopolski konkuruje w plebiscycie m.in. z jarmarkami w Budapeszcie, Londynie, Dreźnie, Pradze, Wiedniu czy Brukseli. 

Poznań wyróżniony w konkursie bożonarodzeniowy

"Niepowtarzalną atmosferę poznańskiego jarmarku tworzą niezwykłe dekoracje świąteczne oraz iluminacje świetlne (ponad 43 000 Iluminacji LED). Na odwiedzających czeka 16-metrowa choinka, piękny diabelski młyn (ponad 30 metrów), jedyne w mieście lodowisko na świeżym powietrzu, punkty fotograficzne oraz bogaty wybór punktów handlowo-gastronomicznych (ponad 70)" - napisano na stronie konkursu. 

Warto dodać, że choć inne jarmarki takie jak ten w Krakowie, Wrocławiu czy Gdańsku, nie zostały ujęte w tegorocznym konkursie, są równie piękne i zachęcamy, by w tej zimowej aurze wybrać się na któryś z nich. 

Głosowanie trwa do 7 grudnia na stronie www.europeanbestdestinations.com/christmas-markets.