Turysci.pl > Europa > Praca marzeń do zgarnięcia. Zapłacą za podróżowanie i... spanie
Magda Antoł
Magda Antoł 25.05.2023 15:05

Praca marzeń do zgarnięcia. Zapłacą za podróżowanie i... spanie

Nocny pociąg
Fot. Flickr/Ungry Young Man

Podróżowanie nocnymi pociągami może być całkiem ciekawym doświadczeniem. Tym bardziej, gdy w wagonach są dostępne łóżka. Tak się składa, że pewna firma poszukuje testerów nocnych tras.

Zdaniem Pinteresta podróżowanie pociągami stanie się jednym z największych trendów w 2023 r. Na popularność mogą też wpłynąć nowe nocne trasy, które zostaną otwarte w 2023 i 2024 r. Wobec tego firma Radical Storage ogłosiła na swojej stronie, że poszukuje testerów, którzy mogliby wybrać się w nocną podróż po Europie.

Praca jako tester nocnego pociągu

Firma Radical Storage oferująca usługę przechowywania bagażu, poszukuje testera nocnego pociągu. Pracownik będzie miał zagwarantowany miesięczny bilet Interrail (maks. 7 przejazdów) uprawniający do poruszania się po Europie. Dodatkowo firma będzie uiszczać opłaty za maksymalnie 5 różnych pociągów nocnych oraz umożliwi miesięczne korzystanie ze swoich przechowalni bagażu. W swojej ofercie zamieściła też informacje odnośnie pociągów i przygotowań do podróży, aby ułatwić potencjalnemu kandydatowi pracę. Wynagrodzenie miesięczne wynosi 500 funtów.

Jakie są wymagania dla testera nocnego pociągu?

To oznacza, że na kandydata czeka praca polegająca tylko i wyłącznie na spaniu i podróżowaniu? Nie do końca. Radical Storage ma wymagania, które muszą zostać spełnione przez przyszłego pracownika. Przede wszystkim musi być osobą pełnoletnią i posiadać legalne pozwolenie na podróżowanie po Europie wraz z ważnymi dokumentami. Oprócz tego pracownik musi znać angielski na dobrym poziomie, gdyż jego głównym zadaniem będzie prowadzenie bloga dla Radical Storage o wrażeniach z podróży nocnymi pociągami. Dodatkowo będzie musiał nagrywać filmy i robić zdjęcia w dobrej jakości.

Jak wyłaniani są kandydaci?

W ofercie pracy można znaleźć formularz do wypełnienia. Wystarczy, że kandydat zamieści w nim swoje dane oraz poda powód, dlaczego chciałby zostać testerem nocnego pociągu. Zainteresowani mają czas do 5 lipca. 

Źródło: travel.radicalstorage.com