Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Festiwal omletów i piwne spa? Szokujące atrakcje turystyczne, które odwiedzają Polacy
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 17.09.2023 12:21

Festiwal omletów i piwne spa? Szokujące atrakcje turystyczne, które odwiedzają Polacy

Zombie walk w Szwecji
fot. Anastasiia Petrych / Shutterstock

Miłośnicy nietypowych podróży i atrakcji z pewnością się tu odnajdą. Festiwal Wielkiego Omletu w Bessières, Baseny Piwne Starkenberger w Austrii, czy Sztokholmski Zombie Walk w Szwecji. Jakie jeszcze szokujące atrakcje odwiedzają Polacy?

EasyJet sporządził listę dziwnych i nietypowych atrakcji. Nie trzeba daleko jechać, wszystkie znajdują się w Europie. 

Turyści poszukują nowych wrażeń. Lista najbardziej szokujących atrakcji

Nie tylko w Polsce znajdują się nietypowe miejsca. Przyciągają coraz więcej turystów i z każdym dniem stają się bardziej popularne. Niektóre z nich zasługują jednak na wyróżnienie. W odpowiedzi na niedawną ankietę, z której wynika, że 89 proc. podróżnych szuka czegoś bardziej ryzykownego i pełnego wrażeń, easyJet sporządziło listę niezwykłych atrakcji w Europie, o których mało kto mało kto wie, że istnieją.

Najbardziej niezwykłymi atrakcjami okazuje się m.in. Wielki Festiwal Omletu we Francji, kościół z kości w Czechach, a także piwne spa w Austrii. Europa ma jednak do zaoferowania o wiele więcej. 

Najbardziej niezwykłe i szokujące atrakcje w Europie. Oto one

Festiwal Wielkiego Omletu w Bessières we Francji powstał z myślą o armii Napoleaona, która niegdyś ucztowała na omlecie w wiosce gospodarzy. Obecnie turyści przybywający na festiwal mogą tam zobaczyć na własne oczy gigantyczny omlet składający się ze 1500 jajek.

Baseny Piwne Starkenberger w Austrii to z kolei idealne miejsce dla tych, którzy dosłownie marzą o zanurzeniu się w piwie. Baseny znajdują się w środkowoeuropejskim kraju, w którym można spędzić dzień, pluskając się w pianie. W zamku znajduje się aż siedem 5-metrowych basenów z ciepłym piwem o pojemności 42 tys. litrów. 
 

Lista nietypowych atrakcji, wartych odwiedzenia

Na liście sporządzonej przez easyJet znalazło się aż 25 atrakcji znajdujących się w różnych krajach europejskich. To także La Raima tzw. “Bitwa o winogrona” w Hiszpanii, Kosläpp w Szwecji polegający na corocznym wypuszczaniu krów z obór, Igrzyska Olimpijskie w błocie w Niemczech. Nie zabrakło także polskiego wydarzenia “Król Kaszubskiej” odbywające się w Szczecinie. To jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w tym rejonie.