Turysci.pl > Polska > Ferie 2021: wszystko już jasne. Gowin potwierdził wiadomość ws. sezonu zimowego
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 24.03.2022 22:03

Ferie 2021: wszystko już jasne. Gowin potwierdził wiadomość ws. sezonu zimowego

Ferie zimowe 2021
pixabay/biblioteka publiczna

Ferie zimowe 2021 zbliżają się wielkimi krokami, a tym samym coraz więcej osób, jak i obiektów przygotowuje się do sezonu zimowego. Wszystko szło w dobrą stronę, gdy nagle nowe obostrzenia rządu przekreśliły wszelkie plany. Restauratorzy, hotelarze, branże związane ze sportami i atrakcjami zimowymi bardzo szybko zabrały głos w sprawie nowych obostrzeń. Już dziś wiemy, że niektóre z atrakcji będą otwarte zimą.

Ferie zimowe 2021 - nowe obostrzenia

Ferie zimowe stoją pod znakiem zapytania. Wszystko przez nowe obostrzenia, które ogłosił polski rząd. Decyzja była zaskoczeniem dla wielu, ponieważ tysiące Polaków wierzyło, że zima będzie odpowiednim i bezpiecznym czasem na wyjazd, urlop i relaks. Natomiast hotelarze i branże związane ze sportami zimowymi mieli nadzieję na zarobek podczas wyjazdów Polaków.

Niestety stało się inaczej i polski rząd zablokował jakąkolwiek możliwość rozwoju branż, które żyją z sezonu zimowego. W branży bardzo szybko pojawił się sprzeciw i oczekiwanie, że rząd przemyśli decyzję i wycofa się z niektórych pomysłów.

Jak informuje portal Polsat News, stoki narciarskie będą otwarte. Poinformował o tym Jarosław Gowin za pośrednictwem Twittera.

- Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte. Dziękuję partnerom: branży narciarskiej i Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu za świetną współpracę - czytamy w oświadczeniu Jarosława Gowina.

1. Polsat ujawnia: jednak nie będzie zakazu. Gigantyczna nadzieja dla tysięcy Polaków na zimowy sezon urlopowy2. Nowy program z 40 plus w nazwie. Obejmie 13,5 mln Polaków, Ciebie też może3. Nie możemy uwierzyć. Zbadali śnieg na Mount Evereście i ujawnili, co w nim było

Ferie 2021 - trudny czas dla turystyki

Ferie zimowe miały być dla wszystkich czasem spokoju i odbicia się od kryzysu, który pogrążył m.in. branżę turystyczną, która walczy o przetrwanie od marca 2020 roku.

Z nowych zapowiedzi polskiego rządu obecnie obowiązujące obostrzenia będą trwały do 27 grudnia.

Największe poruszenie wśród Polaków wzbudził pomysł dotyczący ferii zimowych. Został zaproponowany jeden termin ferii zimowych. Przypomnijmy, że zgodnie z tradycją zawsze były 3 lub 4 terminy ferii, wyznaczone odpowiednio dla każdego województwa.

Takie rozwiązanie sprzyjało przede wszystkim branży turystycznej, dla której sezon zimowy trwał do końca lutego. W 2021 roku ferie zgodnie z zapowiedzią premiera rozpoczną się 4 stycznia, a zakończą się 17 stycznia.

Źródło: PolsatNews