Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Ewakuacja 40 dzieci z przedszkola. Wszystkiemu winna ulewa
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 11.06.2024 09:13

Ewakuacja 40 dzieci z przedszkola. Wszystkiemu winna ulewa

Akcja w woj. świętokrzyskim
fot. PSP/ Twitter

Anomalie pogodowe nie przestają zaskakiwać. Jeszcze kilka dni temu informowaliśmy na temat silnych gradobić, jakie przeszły przed Polską. W poniedziałek 10 czerwca w woj. świętokrzyskim ulewne deszcze podtopiły niektóre miejscowości. 
 

Ulewne deszcze w woj. świętokrzyskim

Porywisty wiatr i ulewne deszcze - taka pogoda przeszła w poniedziałek 10 czerwca nad województwem świętokrzyskim. 

Lokalna straż pożarna interweniowała aż 92 razy w ciągu zaledwie kilku godzin. Służby były wzywane głównie do podtopionych piwnic i posesji. Nikomu na szczęście nic poważnego się nie stało.

Ewakuacja przedszkola

"W m. Kazimierza Wielka (woj. świętokrzyskie) w wyniku intensywnych opadów zalana została droga dojazdowa do przedszkola. Strażacy przy pomocy pontonu przetransportowali 40 dzieci z przedszkola  do miejsca "suchego", gdzie bezpiecznie przekazali je rodzicom" - poinformowała Państwowa Straż Pożarna w mediach społecznościowych. 

Na fotografiach widać zorganizowaną akcję i m.in. strażaków z dziećmi na pontonach. 

Interwencje strażaków

Jak podają służby, najwięcej interwencji było w powiatach: buskim (48), kazimierskim (20), starachowickim (9,), kieleckim (6) i pińczowskim (5).

Do groźnej sytuacji doszło w jednym z przedszkoli, gdzie zawalił się fragment podwieszanego sufitu. Można mówić o wielkim szczęściu, gdyż nikogo nie było wówczas na miejscu.