Emilcin miejscem lądowania UFO?wikipedia.org Lukke CC BY-SA 2.5

W Emilcinie stoi pomnik upamiętniający lądowanie UFO. Temat do dziś wzbudza wiele kontrowersji

Emilcin jest niewielką wsią w województwie lubelskim. Najpewnie niewiele osób by o niej słysząło, gdyby nie pewne zdarzenie nagłośnione przez Jana Wolskiego. Mieszkaniec miejscowości opowiedział o bliskim spotkaniu z UFO.

Emilcin miał stać się miejscem lądowania UFO w maju 1978 roku. Świadek, Jan Wolski, miał widzieć tam dwie dziwne postaci i ich pojazd, w niczym nie przypominającego owszechnie znanych środków transportu.

Zdania na temat prawdziwości tego zdarzenia są podzielone, jednak nie da się ukryć, że przypadek jest jednym z najpopularniejszych w Polsce, a wieść zyskała ogromne zainteresowanie zwłaszcza wśród fanów niewyjaśnionych zjawisk. Wielu turystów, mimo upływu lat, wciąż chce zobaczyć słynną lokację.

Emilcin i UFO - jak wyglądał przebieg zdarzeń według uczestnika?

Jan Wolski 10 maja 1978 roku jechał swoim konnym powozem przez las. W pewnym momencie miał zauważyć dwie postaci o oliwkowozielonej skórze, skośnych oczach i małego wzrostu - mogli mieć około 140 cm. Ubiór także był nietypowy. Para miała na sobie czarne kombinezony z otworami na twarz i dłonie. Uwagę miał zwracać garb na plecach.

Postaci bez pytania wsiadły do powozu mężczyzny, a ten nie protestował. Gdy dojechali na polanę Wolski zauważył unoszący się 5 metrów nad ziemią obiekt. Był jasno rozświetlony, a z jego wnętrza aż do ziemi spuszczało się coś, co nazwał windą.

Zrozumiał, że postaci chcą, by wszedł do windy. Tak zrobił i chwilę potem był w środku pojazdu, gdzie czekały dwie kolejne postaci. Niezrozumiałym językiem nakazały mu się rozebrać, co zrobił, po czym przeprowadziły kilka badań.

Po wszystkim mógł się ponownie ubrać i został poczęstowany czymś, co wyglądało jak sopel, jednak mężczyzna się nie skusił. Wrócił na ziemię windą i powiedział "Do widzenia", postaci zaś się ukłoniły. Mężczyzna wrócił do domu, opowiedział o wszystkim bliskim, a gdy wrócili na polanę, nie było już pojazdu.

O przypadku jednak zrobiło się głośno i wielu badaczy postanowiło przyjrzeć się bliżej sprawie. Nawet w ich przypadku panują rozbierzne opinie co do wydarzenia. Jeden z nich, Zbigniew Blania-Bolnar, potwierdził słowa Wolskiego. Inny zaś, Bartosz Rdułowski, uznał je za tendencyjne i punktuje je krok po kroku.

emilcin

Polana w Emilcinie, na której miało wylądować UFO, źródło: wikipedia.org, autor: Lukke, CC BY-SA 2.5

Ciężko powiedzieć, co stało się tak naprawdę, jednak by uczcić niezwykłe spotkanie Fundacja Nautilus postanowiła ufundować pomnik upamiętniające tak zwane "zdarzenie w Emilcinie". Wszyscy, którzy chcę go zobaczyć, muszą jednak pamiętać, że stoi na środku wsi, a nie w miejscu zdarzenia, do którego doszło na polanie. Bez wątpienia to ciekawe miejsce, które warto zobaczyć i być może na własną rękę dowiedzieć się czegoś o przypadku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: wikipedia.org

Następny artykuł