Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Dziki ponownie zaatakowały na plaży. “Typowa Gdynia”
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 26.05.2023 18:09

Dziki ponownie zaatakowały na plaży. “Typowa Gdynia”

Dziki na plaży w Gdyni
Marek BAZAK/East News/ Tiktok @mada_travel

Po sieci krąży coraz więcej nagrań, na których widać dziki bardzo blisko człowieka. Zwierzęta te chętnie pojawiają się na ulicach miast, jak i… na plaży. Turyści przebywający nad morzem mogli się bardzo zdziwić. 

Dzikie zwierzęta niestety coraz śmielej podchodzą do człowieka. Jest to związane m.in. z poszukiwaniem łatwo dostępnego np. w śmieciach pożywienia. Instytucje zajmujące się zwierzyną apelują, by pod żadnym pozorem nie głaskać czy nie przenosić dzikich zwierząt. Niedawno Lasy Państwowe zwróciły uwagę, by nie dotykać młodych saren. 

“Typowa Gdynia”

Tiktokerka mada_travel opublikowała w sieci nagranie, które w mig stało się hitem. Na filmiku widzimy cieszących się słoneczną pogodą plażowiczów nad morzem, których spokój nagle został przerwany przez rodzinę dzików.

Zwierzęta bez pardonu biegały sobie tuż przy brzegu morza, nie bacząc na zebranych tam ludzi. Plażowicze zaś bacznie im się przyglądali. 

“Jedni mają świnki na wyspie, a my dziki”

W komentarzach pod tiktokiem zebrało się kilkaset komentarzy rozbawionych internautów. “To są owczarki gdyńskie”, “W lato nie można wyprowadzać psów na plażę ze względów bezpieczeństwa. Ciekawe jak to rozwiążą z dzikami”, “Jak mieszkałam w Gdyni to normalnie pod balkon przychodziły”, “Jedni mają świnki na wyspie, a my dziki” - czytamy.

Jedna z internautek zwróciła uwagę na coraz większy problem jaki pojawia się w kontekście dzikich zwierząt. “Ludzie zabierają naturalne środowisko, więc dlaczego one nie mogą korzystać z plaży”

Łosie na plaży w Gdańsku

Na początku maja informowaliśmy o nietypowych plażowiczach w Gdańsku. "W naszym mieście mieszka rodzina łosi. Teraz pytanie, czy to one są u siebie, czy my u nich? Dzielimy ten świat z niesamowitymi stworzeniami" - czytamy na facebookowym profilu bloga Dwa Bieguny. 

Blogerom udało się uwiecznić czterokopytnych plażowiczów na zdjęciach i krótkich nagraniach.