Niewidoczne dziecko na fotografiiFacebook.com/Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie

Na zdjęciu ukrywa się dziecko. Potrafisz je odnaleźć? Podczas podróży samochodem może dojść do najgorszego

Dziecko stoi przy samej ulicy, a prawie nikt nie jest w stanie go dostrzec. Fotografia stała się hitem internetu. Okazuje się, że niewidoczność jest spowodowana ubiorem. Służby apelują o dbanie o bezpieczeństwo i zakładanie widocznej odzieży. Powinni pamiętać o tym również turyści.

Dziecko jest na zdjęciu, choć nie jest widzialne w pierwszej chwili. Pojawiły się dwie fotografie zamieszczone przez policję. Zapewniają, że dziecko jest na obu, nawet jeśli ktoś nie jest w stanie go dostrzec. Taki zabieg ma za zadanie zwrócenie uwagę na istotę koloru naszych ubrań.

Rodzice Martyny Wojciechowskiej podjęli niewiarygodną decyzję, gdy była dzieckiem. Wielu osobom trudno będzie uwierzyćRodzice Martyny Wojciechowskiej podjęli niewiarygodną decyzję, gdy była dzieckiem. Wielu osobom trudno będzie uwierzyćCzytaj dalej

Niewidoczne dziecko na zdjęciu

Na Facebooku policja zamieściła dwa zdjęcia. Na jednym z nich dziecko jest dobrze widoczne, a na drugim nie. To zadanie z serii "znajdź różnicę". Na obu widzimy tę samą ulicę. Oba zdjęcia są wykonane z tej samej perspektywy.

Na pierwszej fotografii dziecko jest zauważalne od pierwszego momentu. Powoduje to kolor odzieży. Ma ono na sobie żółty płaszczyk. W przypadku drugiej fotografii trzeba się bardziej przypatrzyć. Kolor ubrania sprawia, że postać zlewa się z tłem.

Zenek Martyniuk pokazał swoją posiadłość. Mieszka jak prawdziwy gwiazdor w regionie, który przyciąga setki wczasowiczów przez cały rokZenek Martyniuk pokazał swoją posiadłość. Mieszka jak prawdziwy gwiazdor w regionie, który przyciąga setki wczasowiczów przez cały rokCzytaj dalej

- Na drugim zdjęciu stoi dziecko, w tym samym miejscu! To nie czary, to kwestia w co jesteśmy ubrani. Czy mamy odblaski na sobie lub jaskrawe ubrania - pisze Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie.

Dodano, że 1 października będzie Ogólnopolskim Policyjnym Dniem Odblasków. Ma to podkreślić powagę sytuacji. Noszenie takich oznaczeń może ocalić życie. Często nawet wyrazisty kolor ubrania może okazać się pomocny. Dowodem na to jest jedno ze zdjęć.

- Widząc z daleka święcący punkt, kierowca ma więcej czasu na odpowiednią reakcję. Zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie pieszego – powiedział policjant w rozmowie z WTK.

To ważne także w przypadku turystyki. Podczas wakacji i wyjazdów wielokrotnie przemieszczamy się po mieście, często wzdłuż drogi. Wybierając się na zwiedzanie czy spacery warto pamiętać o dobrze widocznym ubiorze.

Przedstawione przez policję zdjęcia zostały zrobione w Szwajcarii przez fotografa Christiana Tomasa. Zostały wykonane w celu kampanii, która miała być apelem o zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Krytyka kampanii

Nie wszystkim taki sposób apelowania się spodobał. Niektórzy zarzucali, że zrzuca to winę na pieszych, kiedy to kierowca powinien być odpowiedzialny za niedostrzeżenie człowieka.

Dzisiaj grzeje: 1. Niesamowite zdjęcie z Polski jest hitem. Przepiękne miejsce, w którym można się zakochać
2. Carrefour z niespotykaną do tej pory promocją. Market oferuje produkty nawet za 1 zł
3. Nowe informacje ws. luzowania obostrzeń w Polsce. Minister poruszył sprawę ferii zimowych

- Co wynika ze zdjęć Christiana Thomasa? Tylko (a w Polsce raczej aż) to, że masz tak dojechać do przejścia dla pieszych, by zauważyć nawet stojącego w czarnej kapocie. Bo on tam może być - to podpowiada ci olbrzymi znak drogowy - czytamy na Twitterze Łukasza Zbolarskiego.

Obrazy Turysci.pl

Fot. Facebook.com/Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie

Zrobił zdjęcie w Tatrach, niewiarygodne co uwiecznił. Widok, o którym wielu może tylko pomarzyćZrobił zdjęcie w Tatrach, niewiarygodne co uwiecznił. Widok, o którym wielu może tylko pomarzyćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Babcia nagrała jak najszybciej i najtaniej zrobić ciasto bez pieczenia. Hitowy przepis podbija sieć
  2. Na miejscu zjawiło się 10 zastępów straży pożarnej. Straty po pożarze są ogromne, spłonęło 85 ton ziarna
  3. Mamy potwierdzenie, chodzi o tegoroczną zimę. Wielka radość dla wszystkich miłośników śnieżnych szaleństw
  4. Ujawnili prawdę o Ryanair. Wszystko w czasie pandemii, trudno się nie zdziwić
  5. Wyjawił sposób na darmowy bagaż podręczny. Niebywałe, kara przyszła szybko
  6. Pielęgniarki mają już dosyć. Możliwy strajk generalny
  7. Uwaga, niebezpieczne zwierzę uciekło z hodowli. Mieszkańcy Warszawy muszą mieć się na baczności

Źródło: Interia, mamadu.pl

Następny artykuł