Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Drzewo przygniotło czwórkę przedszkolaków. Na miejscu straż i pogotowie
Natalia Księżak
Natalia Księżak 29.03.2024 12:35

Drzewo przygniotło czwórkę przedszkolaków. Na miejscu straż i pogotowie

policja las
fot. Policja Polska - zdjęcie ilustracyjne

Podczas wycieczki grupy przedszkolnej doszło do poważnego wypadku.  Czwórka przedszkolaków została ranna. Lasy Państwowe informują, że dzieci bawiły się na ściętym pniu, który się na nie stoczył. Dzieci przebywały pod opieką wychowawcy z przedszkola.

Poszkodowane maluchy są w wieku od 3 do 5 lat. Ucierpiała również jedna z ich wychowawczyń. Dzieci trafiły natychmiast do szpitala.

Drzewo przygniotło czwórkę przedszkolaków

Rankiem 29 marca, grupa przedszkolaków wraz z opiekunami udała się na wycieczkę na skraj Puszczy Bukowej w Szczecinie (Nadleśnictwo Klęskowo). Niestety około godziny 9:30 doszło do wypadku. 

"Dziś w Puszczy Bukowej pod Szczecinem doszło do wypadku z udziałem dzieci. Kiedy przedszkolaki z opiekunką bawiły się na bukowym pniu, ten stoczył się i przygniótł kilkoro. Poszkodowaną czwórkę zabrało pogotowie" - czytamy w komunikacie Lasów Państwowych. Opiekunki natychmiast ruszyły na pomoc. Na miejsce błyskawicznie wezwano straż pożarną oraz pogotowie. Niestety, czwórka dzieci odniosła obrażenia. 

Wypadek w Puszczy Bukowej w Szczecinie

Opiekunki jako pierwsze udzieliły dzieciom pomocy. Niestety, strażacy musieli wydobyć spod drzewa przygniecioną dziewczynkę. Nadkom. Anna Gembala z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w rozmowie z ”Faktem” przekazała, że w zdarzeniu poważnie ucierpiało dwoje dzieci. Czwórka dzieci w wieku od 3 do 5 lat trafiła w wyniku wypadku do szpitala. Poszkodowana została również opiekunka przedszkolaków. Kobieta ma uraz pleców.

Dwójka dzieci trafiła do Szpitala Szczecin-Zdroje, a kolejnych dwoje do Szpitala Klinicznego przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. Dzieci mają potłuczenia. Ze względu na wiek konieczne jest pozostawienie ich na obserwacji. 

Wypadek przedszkolaków. Na miejscu straż i pogotowie

Na miejscu pracowały dwie jednostki straży pożarnej i zespoły ratownictwa medycznego. "Martwy buk rosnący tuż przy szlaku spacerowym został ścięty w ubiegłym roku. Puszcza Bukowa to las ważny społecznie. Obumarłe drzewa przy szlakach są ścinane dla bezpieczeństwa spacerujących ludzi. Kłodę pozostawiliśmy do naturalnego rozkładu" - wyjaśniły Lasy Państwowe i przekazały, że kłoda zostanie natychmiast usunięta.

W Leśnictwie Klęskowo trwa akcja służb. Obecnie, policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.