Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Dramat w popularnym kurorcie. Turyści nie mogą spokojnie plażować. "Ranią w wodzie aż do krwi"
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 10.09.2023 19:44

Dramat w popularnym kurorcie. Turyści nie mogą spokojnie plażować. "Ranią w wodzie aż do krwi"

Alicante
Fot. Shutterstock-Patryk Kosmider

W popularnym nadmorskim kurorcie w Hiszpanii turyści przeżywają horror. Nie mogą cieszyć się urlopem, a plażowanie to dla nich istny koszmar. Jak tylko wejdą do wody, ranią ich ławice pływających przy brzegu rybek.

“Dalej od Alicante nie były tak krwiożercze” - mówi o tamtejszych rybach turystka, która kilka razy do roku odwiedza te rejony.
 

Wakacje jak z horroru. W Alicante ryby atakują turystów

Wakacje w ciepłej Hiszpanii to marzenie wielu turystów. Niekiedy jednak taka podróż, zamiast cieszyć, przysparza wiele problemów. Ci, którzy w tym sezonie zdecydowali się odwiedzić Alicante i okolice, teraz żalą się na to, jak obecnie wygląda tam plażowanie.

Costa Blanca to jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych, którego co roku wybiera mnóstwo podróżnych. W tym sezonie jednak niedaleko Alicante w Benidorm plażowanie nie należy do najprzyjemniejszych, bowiem tuż przy brzegu grasują niewielkich rozmiarów ryby, które ranią skórę ludzi, jak tylko wejdzie się do wody. 
 

Coraz więcej ukąszeń. Te ryby są niczym piranie

Turyści twierdzą, że ryby w okolicach Alicante swoim zachowaniem przypominają piranie, a ich ukąszenia potrafią być dość bolesne. Piraniami wprawdzie nie są, ale również wzbudzają panikę. Gatunek ryb, na który skarżą się plażowicze to “oblada melanura”. Mają około 30 cm długości i posiadają czarne plamy na ogonie, po których łatwo je rozpoznać.

Pani Małgorzata, turystka, która kilka razy do roku odwiedza rejony Alicante, przyznała, że rybki są naprawdę niewielkiego rozmiaru. “Pewnie porównywalne do peelingu azjatyckiego z użyciem rybek (...) W każdym razie nie boli”, ”Może dalej od Alicante nie były tak krwiożercze” - wyjawia kobieta. 
 

Wydano ostrzeżenie. To zachęca ryby do ataku

W związku z licznymi zgłoszeniami wydano ostrzeżenie do turystów, by nie wchodzili do wody, mając na sobie biżuterię, ponieważ to właśnie błyskotki mogą zachęcić ryby do ataku.

Eksperci twierdzą, że powodem agresywnego zachowania ryb może być ciepła woda przyspieszająca ich metabolizm, co prowadzi do zwiększenia apetytu, więc szukają więcej pożywienia. Obecnie morze u wybrzeży Benidorm w Alicante wynosi ok. 29-30 stopni Celsjusza.