Turysci.pl
Dom Golców jest ogromny

Fot. instagram.com/@edytagolecofficial

Wiemy, gdzie mieszkają Golcowie. Posiadłość jak z bajki w samym sercu polskich gór, rzut kamieniem od największych atrakcji

16 Listopada 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Dom Edyty i Łukasza Golców świetnie wpasowuje się w górski krajobraz. Duża posiadłość ma wiele zalet, zwłaszcza w czasie epidemii. Nie muszą daleko wychodzić, by aktywnie spędzić czas i cieszyć się pięknymi widokami. Niedaleko mają Jezioro Ż

Dom położony na obrzeżach wsi Łodygowice zapewnia wspaniałe widoki z okna, a jeszcze lepsze z ogromnego tarasu. Małżeństwo Golców chętnie dzieli się zdjęciami swojej posiadłości na portalach społecznościowych.  

Piękne miejsce, w którym można wypocząć

Zespół Golec uOrkiestra ogłosił, że do końca roku zawiesza koncerty ze względu na epidemię i zagrożenie, jakie niesie ze sobą duże skupisko ludzi. Artyści wypoczywają i cieszą się pobytem z rodziną w rodzinnych stronach.

Dom Łukasza i Edyty Golców nawiązuje stylem do typowych góralskich chat, jednak jest od nich znacznie większy. Jak podaje Wirtualna Polska, ich willa ma powierzchnię 350 m kw. Otacza ją wspaniały ogród pełen zadbanej zieleni.

Miejscem, z którego Pani Edyta wstawia najwięcej zdjęć, jest taras. Nie ma się czemu dziwić - rozciąga się z niego piękny widok na Beskidy. W takiej scenerii wszystko wydaje się lepsze, czy to czytanie książki czy kawa ze znajomymi. 

Dom jest niemal cały z drewna

Budynek z zewnątrz obłożony jest drewnianymi deskami, chociaż widać murowane fundamenty. W środku również dominuje drewno, z którego zrobione są nie tylko meble, ale też część ścian. To tworzy przytulny klimat góralskich chat.

W salonie od razu rzuca się w oczy kominek, który miejscami przypomina stary piec kaflowy. Górą został wyprowadzony komin pomalowany klasycznie na biało. Na próżno szukać tam nowoczesnych elementów wystroju - wszystko razem tworzy wrażenie starego domu, który służył pokoleniom.

Na jednym ze zdjęć zamieszczonych na profilu zespołu na Instagramie, możemy zobaczyć małżeństwo Golców  trakcie ćwiczenia jogi. Trzeba przyznać, że na ogromnym tarasie z tak pięknym widokiem to czysta przyjemność.

Łodygowice doceniają turyści

Łodygowice położone są w Kotlinie Żywieckiej na wysokości 360 m n.p.m. Patrząc na południe można podziwiać wzniesienia Beskidu Żywieckiego, a na wschód Jezioro Żywieckie. Do miasta Żywiec jest bardzo blisko. 

Turyści lubią zaglądać w to miejsce ze względu na typowy klimat górskiej wsi. Można tam zobaczyć Drewniany kościół pw. św. Szymona i św. Judy Tadeusza z XVII w., Murowany dwór, tzw. zamek z tego samego okresu oraz przydrożne kapliczki i stare chałupy. Z pewnością dla wielu przyjezdnych będzie również zobaczenie na żywo posiadłości sławnego muzyka, który jest ikoną polskich Tatr. Przy odrobinie szczęścia być może uda się nawet spotkać w okolicy celebrytów, co na pewno stanowić może urozmaicenie rodzinnej wycieczki. 

Do Łodygowic można dojechać pociągiem, a potem ruszyć jednym ze szlaków na pieszą wędrówkę. Do tej atrakcji muzyk ze swojego domu ma zaledwie kilka kroków. Szlak czerwony wiedzie do Międzybrodzia Bialskiego, a niebieski do Czernichowa. Ze względu na nieduże wysokości, nawet początkujący turyści nie powinni mieć problemu z pokonaniem tras.

[EMBED-2536] 

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >