Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Dodatkowy bagaż w samolocie za darmo. "U nas przeszło to za każdym razem!"
Natalia Księżak
Natalia Księżak 04.10.2023 08:22

Dodatkowy bagaż w samolocie za darmo. "U nas przeszło to za każdym razem!"

darmowy bagaz lotnisko
Fot. K. Zawistowska

Prosty sposób na nadwyżkę w bagażu podręcznym? Ten lotniskowy trik wydaje się dosyć oczywisty, mimo to niewiele osób decyduje się zabrać nieco dodatkowych rzeczy w ten sposób. Choć kontrowersyjny, to przy odrobinie szczęścia może pozwolić na zabranie większej ilości rzeczy bez dopłat. Internauci dodają, co zrobić, aby rzeczywiście zadziałał na lotnisku. 


“U nas przeszło to za każdym razem!” - opowiada w jednym ze swoich filmów tiktokerka.

Dodatkowy bagaż w samolocie za darmo? Turyści komentują pomysł

“Mi nigdy nie robili problemu". “ To pewnie kwestia załogi na danej trasie, w określonym czasie...” Jeden z pomysłów na “dodatkowy, darmowy bagaż” w samolocie rozpoczął ogromną dyskusję między turystami w internecie. Filmik z poradą dotyczącą podróżowania opublikowała na swoim Tik toku Iitka03.

“To, co wam się nie mieści, weźcie sobie do torebki lub do reklamówki i przejdźcie z tym przez odprawę celną” - opowiada na swoim kanale turystka. 

Torba na lotnisku może pomóc pasażerom

“Później w jednym ze sklepików kupcie cokolwiek. Może to być chociażby woda. Poproście o reklamówkę. Na reklamówce, którą dostaniecie będzie napisane Duty Free. Bez problemu zabierzecie ją ze sobą do samolotu” - tłumaczy w dalszej części filmiku.
 

“Ja wzięłam nawet zwykła reklamówkę z domu i nikt nic nie mówił, że chodzę z reklamówką (Wizzair)” - komentuje jedna z użytkowniczek Tiktoka. Wielu innych turystów ma jednak spore i uzasadnione obawy…

Patent z reklamówką nie zawsze może się udać. Pomysł podzielił turystów

“To takie reklamówki jeszcze są? Ja jak kupuje cokolwiek na lotnisku to dostaje w reklamówce od razu zamkniętej, że nic nie włożysz ani nie wyjmiesz” - dodaje w komentarzu pod filmem jedna z turystek. Rzeczywiście, na niektórych lotniskach w Europie, reklamówki są od razu przy kasie zamykane. Inni dodają również, że nawet jeśli uda nam się dołożyć do niej rzeczy, to może zdarzyć się nam kontrola przy odprawie. 

“Byłam w czterech różnych państwach na czterech różnych lotniskach we wrześniu i na każdym reklamówki były normalne” - odpowiada Iitka03  i dodaje - “ta czerwona reklamówka jest przykładowo z Rzymu”.