Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Dantejskie sceny pod Everestem. W ruch poszły pięści. Jest nagranie
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 05.07.2024 10:13

Dantejskie sceny pod Everestem. W ruch poszły pięści. Jest nagranie

Mount Everest
Fot. Canva/lutz6078, YouTube/NewYorkPost

Piękne zdjęcia to najlepsza pamiątka z każdej podróży. Czasami jednak turyści idą o krok dalej i zrobią wszystko dla najlepszego ujęcia. Gdy pod Mount Everestem zebrała się grupa turystów, nikt nie spodziewał się, że zaraz dojdzie do ostrej bójki. W ruch poszły pięści, a powód był kuriozalny. Do sieci trafiło nagranie, które wywołało burzę w sieci.

Zdjęcie na tle Mount Everestu

O wejściu na szczyt Everestu marzy wielu miłośników górskiej wspinaczki. Niektórym jednak wystarczy nawet samo zdjęcie, na tle którego widać okazałą górę. Regularnie pod nią przybywają tam tłumy turystów, w tym grupy z przewodnikami. Jedna z nich, która w ostatnim czasie się tam pojawiła, wyjątkowo się nie popisała.

Przewodnik poprosił grupę o wspólne zapozowanie do zdjęcia na znajdującej się tam platformie widokowej. Dwóch mężczyzn nie mogło się zdecydować, w jakim miejscu stanąć, jednak obaj chcieli zająć najlepsze. W końcu sytuacja zrobiła się wyjątkowo nerwowa.

Turyści pobili się o selfie

Obaj chcieli zająć takie miejsce, by cały Mount Everest znalazł się w kadrze. Ustalenia jednak na nic się zdały. Pomiędzy podróżnikami pochodzącymi z Chin i ich partnerkami doszło do bójki. Kobiety próbowały rozdzielić mężczyzn, ale nieskutecznie. Pozostali odwiedzający, którzy przyglądali się potyczce, uwiecznili wszystko na nagraniu.

Straż Graniczna musiała interweniować. Ostatecznie udało się pogodzić całą czwórkę. Aż trudno uwierzyć, że przyczyną całego sporu było zdjęcie. Mężczyźni zupełnie nie zdawali sobie jednak sprawy, że po interwencji straży, będą ich czekać nieprzyjemne konsekwencje.

Kara za bójkę pod Everestem

Jak podają lokalne media, “prowadzone jest dochodzenie, a sprawa zostanie rozpatrzona z uwzględnieniem procedur prawnych. Aktualizacja zostanie podana publicznie w późniejszym terminie”. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy na mężczyzn zostanie nałażona kara.

Czytaj też: Uwaga, podróżujący na Sycylię! Obudziła się Etna, jest alert

Źródło: The Independent/YouTube