Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Czegoś takiego jeszcze w Kołobrzegu nie widzieli! Turyści z podziwu się zatrzymywali
Ewa  Falak
Ewa Falak 10.07.2024 09:39

Czegoś takiego jeszcze w Kołobrzegu nie widzieli! Turyści z podziwu się zatrzymywali

Plaża w Kołobrzegu
Fot. WebCamera.pl

Kreatywnych plażowiczów, którzy z piasku robią niezwykłe dzieła, nie brakuje. To, co jednak pojawiło się na plaży w Kołobrzegu, przykuło uwagę wszystkich. Każdy podchodził do piaskowej budowli, by ją podziwiać. Uchwycił ją miejski monitoring. Autor dzieła się ujawnił i pokazał je z bliska. “Jesteś mistrzem” - komentuje pod opublikowanym filmie na TikToku jeden z użytkowników.

Zamek z piasku na plaży. Niezwykłe dzieło w Kołobrzegu

Nadzwyczajna budowla pojawiła się w poniedziałek, 8 lipca wieczorem, w pobliżu słynnego molo w Kołobrzegu. Widać było ją z daleka. Miała liczne wieże, fosy i była pokaźnych rozmiarów. Trudno było przejść obok niej obojętnie.

Miejska kamera uchwyciła, jak spacerowicze, którzy znajdowali się na plaży niedaleko wejścia nr 20, podchodzili do zamku i robili mu zdjęcia ze wszystkich stron. Na szczęście nikt nie ośmielił się, by ją zburzyć. Wielu zastanawia się, kto tak naprawdę stoi za zbudowaniem piaskowego zamku. 

Kreatywny mieszkaniec Kołobrzegu się ujawnił

Zagadka została rozwiązana, bowiem autor budowli zdradził na platformie TikTok, że to właśnie on za wszystkim stoi. - Jestem Grzegorz, pochodzę z Kołobrzegu i robię te rzeczy dla was. Dla tych, którzy są w Kołobrzegu, w tym cudownym mieście, z takimi pięknymi plażami i widokami. Zapraszam was wszystkich do Kołobrzegu, bo tutaj warto być i tutaj spędzać wakacje. Myślę, że to najlepsze miejsce na urlop w Polsce i na cieszenie się latem - mówi na filmiku.

Zbudowanie tak imponującego zamku nie było łatwe. Mieszkaniec Kołobrzegu przyznał, że praca zajęła mu aż osiem godzin. Nie korzystał z żadnych utrwalaczy. Wykorzystał wyłącznie piasek i wodę. 

Internauci zachwyceni budowlą na plaży

Filmik zdobył już ponad 500 polubień i był wyświetlony niemal 2 tys. razy. Piaskowa konstrukcja oczarowała internautów, którzy przyznali w komentarzach, że mężczyzna włożył w dzieło mnóstwo pracy. “Jesteś mistrzem”, “W pierwszym momencie pomyślałem, że to prawdziwa katedra. To po prostu niesamowite, żeby z piasku tworzyć tak piękne budowle” - piszą użytkownicy.