Turysci.pl
Indie

fot. Youtube/ Guardian News

Cyklon w Indiach. Są ofiary śmiertelne, żywioł jest najsilniejszy od 20 lat

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Indie uderzył cyklon Tauktae, który uznawany jest za jeden z najsilniejszych w ciągu 20 lat. W wyniku żywiołu zginęło już 16 osób, a kilkadziesiąt uznawanych jest za zaginione. 150 tys. osób zostało ewakuowanych w głąb kraju.

Indie zmagają się z potężnym cyklonem Tauktae, który uderzył w zachodnie wybrzeże kraju w poniedziałek. Zdaniem specjalistów jest to najsilniejszy żywioł odnotowany w tym regionie od 20 lat.

Cyklon w Indiach. Nie żyje co najmniej 16 osób

Wiatr towarzyszący zjawisku osiąga prędkość nawet 190 km/h. Siła ta odpowiada huraganowi trzeciej kategorii w skali Saffira-Simpsona. Meteorolodzy ostrzegają jednak, że może on jeszcze bardziej przybrać na sile.

Cyklon spowodował od wczoraj śmierć 16 osób, a kilkadziesiąt w dalszym ciągu uznaje się za zaginione. Według lokalnych władz w dalszym ciągu nie udało się 25 łodzi rybackich. Akcję ratunkową uniemożliwiają ulewne deszcze, porywiste wiatry oraz wysokie fale.

Sytuacja jest obecnie najgorsza w regionach Gudźaratu, Kerala, Karnataka, Goa i Maharashtra. Żywioł zniszczył tam domy mieszkalne oraz inne zabudowania. Zerwane zostały również linie energetyczne, przez co wielu ludzi pozostaje bez dostępu do prądu.

PKP

PKP Intercity ponownie startuje z akcją na Dzień Dziecka. Najmłodsi pojadą za darmo

CZYTAJ DALEJ

Silny wiatr powalił również drzewa, które zablokowały drogi, przez co niektórzy mieszkańcy tych regionów są odcięci od świata. Specjaliści wydali specjalne ostrzeżenia przed zbliżającym się niebezpieczeństwem już kilka dni wcześniej.

W związku z ogłoszonym komunikatem ok. 150 tys. osób zostało ewakuowanych ze swoich domów. Zamknięte zostały również porty na zachodnim wybrzeżu, a także lotnisko w Bombaju.

Wstrzymano także narodowy program szczepień przeciw COVID-19 do momentu przejścia cyklonu. Przypomnijmy, że w Indiach koronawirus szczególnie daje się we znaki. W ciągu doby przybywa tu nawet 400 tys. zakażeń.

W Internecie pojawiły się dramatyczne nagrania, które pokazują skutki przejścia cyklonu. Cały materiał zaprezentował m.in. Guardian News. Poprzednio tak silny żywioł przeszedł przez kraj w 1998 roku. Według TVN Meteo zginęło wtedy 4 tys. ludzi.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >