Turysci.pl
Chorwacja

fot. Pixabay/ Michelleraponi

Chorwacja poluzuje restrykcje dla zagranicznych turystów. Polacy są na liście

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Chorwacja zapowiedziała poluzowanie restrykcji dla zagranicznych turystów przed startem sezonu letniego. Osoby niezaszczepione będą mogły przekroczyć granicę bez konieczności odbycia kwarantanny po okazaniu negatywnego wyniku szybkiego testu antygenowego. Obecnie wymagany jest test PCR.

Chorwacja jest jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnych. Obecnie jednak aby dostać się na teren tego kraju i uniknąć kwarantanny, konieczne jest wykonanie testu PCR na koronawirusa, nie wcześniej niż na 48 godzin testu przed podróżą.

Chorwacja luzuje restrykcje na wakacje

Minister spraw wewnętrznych Davor Bozinovic zapowiedział jednak, że już wkrótce Chorwacja będzie akceptowała przy wjeździe także negatywne wyniki testów antygenowych od turystów. Informację tę potwierdziło również tamtejsze ministerstwo sportu i turystyki.

Testy antygenowe są znacznie tańsze niż testy PCR na koronawirusa. Testy tych pierwszych zaczynają się już od 100 złotych, a z kolei tych drugich sięgają nawet 500. Turyści mogą poczuć więc znaczną ulgę.

Dokładna data wprowadzenia nowych regulacji nie jest jeszcze znana, natomiast jak informuje „Poslovni Dnevnik” zmian można spodziewać się nawet na początku kwietnia. Bardziej prawdopodobne jest jednak, ograniczenie to zostanie zniesione bliżej startu sezonu wakacyjnego, czyli w maju lub czerwcu.

Turcja zaostrza restrykcje na Ramadan

Turcja zaostrzy restrykcje od 13 kwietnia do 12 maja. Na czas Ramadanu

CZYTAJ DALEJ

Taka deklaracja zmniejsza również szanse na to, że Chorwacja wpuści turystów bez żadnych testów, jak miało to miejsce w zeszłym roku. Bez żadnych ograniczeń będą mogły wjeżdżać do kraju jedynie osoby zaszczepione przeciw SARS-CoV-2.

Według informacji przekazanych „Rzeczpospolitą" chorwacki rząd ma podjąć decyzję o dopuszczeniu testów antygenowych dość szybko. Jak podaje portal, ma ona zapaść jeszcze zanim ostatecznie przyjęty zostanie projekt paszportu zdrowotnego na szczeblu unijnym. Przypomnijmy, że padła już data możliwego wprowadzenia tego dokumentu.

Chorwacja na razie nie podała żadnej liczby turystów, którą chciałaby przyciągnąć do siebie w tym roku. Kilka dni temu ruszyła jednak duża kampania „Safe stay in Croatia”. Przyłączyło się do niej ponad 10 tysięcy firm turystycznych. Akcja ma na celu wspomagać egzekwowania reżimu sanitarnego i specjalnego protokołu, dzięki któremu pobyt ma być bezpieczniejszy.

Rząd Chorwacji zobowiązał się również do rozbudowy sieci punktów testowania w największych chorwackich kurortach. Dzięki temu przyjezdni będą mogli szybko wykonać testy antygenowe oraz PCR.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >