Turysci.pl
Chorwacja

fot. Pixabay/ Michelleraponi

Chorwacja poluzuje restrykcje dla zagranicznych turystów. Polacy są na liście

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Chorwacja zapowiedziała poluzowanie restrykcji dla zagranicznych turystów przed startem sezonu letniego. Osoby niezaszczepione będą mogły przekroczyć granicę bez konieczności odbycia kwarantanny po okazaniu negatywnego wyniku szybkiego testu antygenowego. Obecnie wymagany jest test PCR.

Chorwacja jest jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnych. Obecnie jednak aby dostać się na teren tego kraju i uniknąć kwarantanny, konieczne jest wykonanie testu PCR na koronawirusa, nie wcześniej niż na 48 godzin testu przed podróżą.

Chorwacja luzuje restrykcje na wakacje

Minister spraw wewnętrznych Davor Bozinovic zapowiedział jednak, że już wkrótce Chorwacja będzie akceptowała przy wjeździe także negatywne wyniki testów antygenowych od turystów. Informację tę potwierdziło również tamtejsze ministerstwo sportu i turystyki.

Testy antygenowe są znacznie tańsze niż testy PCR na koronawirusa. Testy tych pierwszych zaczynają się już od 100 złotych, a z kolei tych drugich sięgają nawet 500. Turyści mogą poczuć więc znaczną ulgę.

Dokładna data wprowadzenia nowych regulacji nie jest jeszcze znana, natomiast jak informuje „Poslovni Dnevnik” zmian można spodziewać się nawet na początku kwietnia. Bardziej prawdopodobne jest jednak, ograniczenie to zostanie zniesione bliżej startu sezonu wakacyjnego, czyli w maju lub czerwcu.

Turcja zaostrza restrykcje na Ramadan

Turcja zaostrzy restrykcje od 13 kwietnia do 12 maja. Na czas Ramadanu

CZYTAJ DALEJ

Taka deklaracja zmniejsza również szanse na to, że Chorwacja wpuści turystów bez żadnych testów, jak miało to miejsce w zeszłym roku. Bez żadnych ograniczeń będą mogły wjeżdżać do kraju jedynie osoby zaszczepione przeciw SARS-CoV-2.

Według informacji przekazanych „Rzeczpospolitą" chorwacki rząd ma podjąć decyzję o dopuszczeniu testów antygenowych dość szybko. Jak podaje portal, ma ona zapaść jeszcze zanim ostatecznie przyjęty zostanie projekt paszportu zdrowotnego na szczeblu unijnym. Przypomnijmy, że padła już data możliwego wprowadzenia tego dokumentu.

Chorwacja na razie nie podała żadnej liczby turystów, którą chciałaby przyciągnąć do siebie w tym roku. Kilka dni temu ruszyła jednak duża kampania „Safe stay in Croatia”. Przyłączyło się do niej ponad 10 tysięcy firm turystycznych. Akcja ma na celu wspomagać egzekwowania reżimu sanitarnego i specjalnego protokołu, dzięki któremu pobyt ma być bezpieczniejszy.

Rząd Chorwacji zobowiązał się również do rozbudowy sieci punktów testowania w największych chorwackich kurortach. Dzięki temu przyjezdni będą mogli szybko wykonać testy antygenowe oraz PCR.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

Europa

Niemcy dopisały Portugalię na czerwoną listę. Nowe zasady przy przekraczaniu granicy

Czytaj więcej >

Europa

Polscy turyści utknęli na kwarantannie na Cyprze

Czytaj więcej >
Litwa łagodzi przepisy graniczne dla Polaków

Europa

Litwa łagodzi przepisy wjazdowe dla Polaków

Czytaj więcej >
Góry w Austrii szturmowane przez turystów

Europa

Młodzi Europejczycy szturmują Austrię. Będą kontrole policji

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >