Chorwacja wprowadza ograniczenieFot. Pixabay.com/Kookay

Zła wiadomość z Chorwacji. Nie mieli wyboru, zmieniają zasady dla podróżnych

Chorwacja to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów przez polskich turystów. Teraz zmienią się zasady podróżowania. Aby wjechać na teren państwa, trzeba będzie okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. To nie jedyne miejsce, w którym obowiązuje taka zasada.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak można wykonać test na obecność koronawirusa
  • Do jakich państw można pojechać bez robienia badania
  • Co warto zobaczyć w Chorwacji

Chorwacja co roku przyciąga tłumy turystów ze względu na wiele atrakcji. W tym roku podróżowanie jest jednak bardziej skomplikowane. Aktualnie Europa zmaga się z drugą falą zachorowań na koronawirusa. Z tego powodu wiele państw wprowadza restrykcje. Do tego grona dołączył kraj nad Adriatykiem.

Nagły telefon Andrzeja Dudy. Chodzi o ferie i stoki, stracił cierpliwość, dobitne i jasne słowaNagły telefon Andrzeja Dudy. Chodzi o ferie i stoki, stracił cierpliwość, dobitne i jasne słowaCzytaj dalej

Chorwacja wprowadza restrykcje dla turystów

Już od wtorku 1 grudnia, aby wjechać na teren Chorwacji trzeba będzie okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Są dwie opcje. Można przedstawić aktualny wynik przed podróżą lub wykonać test po dotarciu na miejsce.

- Zgodnie z decyzją chorwackich władz, od dn. 1.12.2020 r. wjazd na terytorium Republiki Chorwacji możliwy będzie wyłącznie po okazaniu negatywnego wyniku testu PCR na SARS-CoV-2. Test nie może być starszy niż 48 godzin - informuje poprzez oświadczenie Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Zagrzebiu.

Małgorzata Socha pokazała, gdzie spędzała wakacje. Aż ociekało luksusem, musiało kosztować fortunęMałgorzata Socha pokazała, gdzie spędzała wakacje. Aż ociekało luksusem, musiało kosztować fortunęCzytaj dalej

- Wjechać do Chorwacji będą mogły również osoby, które zobowiążą się poddać takiemu testowi po przekroczeniu granicy i pozostaną w samoizolacji do czasu otrzymania wyniku - czytamy dalej. Co ważne, nie podano szczegółów na temat wykonania badania na miejscu.

Jest jednak pewien wyjątek. Okazuje się, że nie każdy będzie musiał pokazać aktualny wynik badania. - Konieczność okazania wyników testu nie dotyczy kierowców w tranzycie (12h na opuszczenie Chorwacji), kierowców realizujących przewóz towarów oraz osób podróżujących z ważnych powodów rodzinnych lub biznesowych- podaje ambasada.

Jednak w tym przypadku informacja także nie jest precyzyjna, ponieważ nie podano, jak udowodnić "ważne powody rodzinne lub biznesowe". Wiadomo natomiast, że restrykcje będą obowiązywały do 15 grudnia.

Chorwacja nie jest jedynym krajem, która wprowadziła takie obostrzenia dla Polaków. Innym przykładem jest nasz południowy sąsiad, czyli Słowacja. W kraju ze stolicą w Bratysławie sytuacja epidemiologiczna jest bardzo trudna. Pisaliśmy o tym tutaj.

Na szczęście polscy turyści mogą liczyć także na bezproblemowy ruch między narodowy. Pojawiła się lista państw, do których można pojechać bez robienia testu na SARS-CoV-2. Są na niej popularne miejsca turystyczne, jak np. Turcja, Bułgaria, Czarnogóra, Albania, Włochy i Francja.

Wiele atrakcji dla podróżujących

Osoby, które planują wyjazd do Chorwacji, mogą się cieszyć, ponieważ podjęły dobrą decyzję. Kraj proponuje nie tylko Zagrzeb oraz Dubrownik, ale także Split i wiele malowniczych rejonów. Jednym z nich jest Dalmacja.

Teksty wybrane dla Ciebie

Turystów zachwyci także jedzenie, ponieważ kuchnia śródziemnomorska ma coś dla każdego. Szczęście znajdą tu fani owoców morza oraz białego wina. W portowych miastach możemy być spokojni o jakość krewetek oraz ryb.

Pan Andrzej przeżył koszmar, powiedział nam wszystko. Chciał tylko zrobić test i odlecieć WizzAirem z PolskiPan Andrzej przeżył koszmar, powiedział nam wszystko. Chciał tylko zrobić test i odlecieć WizzAirem z PolskiCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: money.pl, Wikipedia

Następny artykuł