Turysci.pl
Niezwykłe chmury w Mielnie

Fot. Sylwia Muskała/Kataklizmy w Polsce i na świecie

Chmura szelfowa nad nadmorskimi kurortami. Jaka będzie pogoda nad morzem?

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Zdjęcia, które w Mielnie zrobiła pani Sylwia Muskała, a opublikowane zostały na profilu Kataklizmy w Polsce i na świecie, robią niesamowite wrażenie. Przedstawiają chmurę szelfową, która w sobotę zauważona została nad Pomorzem. Internauci sugerowali, że wyglądała jak gigantyczne tsunami.

Pani Sylwia Muskała zrobiła niesamowite zdjęcia chmury szelfowej, którą zauważyła 22 maja nad Mielnem. Fotografie zostały opublikowane przez profil Kataklizmy w Polsce i na świecie na Facebooku i zrobiły ogromne wrażenie na internautach.

Niezwykłe zdjęcia chmury szelfowej

Fani profilu w komentarzach zauważyli, że wyjątkowa chmura przypomina potężne tsunami, które lada chwila ma zalać nadmorski kurort. Nie zabrakło również innych fotografii, które wstawiali mieszkańcy Pomorza i nie tylko.

Opinie Polaków o Gubałówce

Ceny za noclegi w hotelach i pensjonatach w Zakopanem idą w górę

CZYTAJ DALEJ

Na tym samym profilu pojawiły się też nagrania i zdjęcia zjawiska, zaobserwowane w innych częściach wybrzeża. Pan Dawid Breska pokazał, jak potężna chmura wyglądała w okolicach Pucka.

Sebastian Burzyński z Myszkowskich Łowców Burz zaprezentował ujęcie z drona, pokazujące chmurę szelfową nad Karwią 21 maja.

Wszystkie ujęcia i nagrania są niesamowite i robią ogromne wrażenie, a ich twórcom udało się uchwycić unikatowe spektakle natury.

Chmura szelfowa, a właściwie wał szkwałowy, jest szczególną formą chmury, która zazwyczaj przyłączona jest do podstawy chmury macierzystej, zwykle burzowej. Najczęściej pojawiają się tuż przy granicach burzowych frontów atmosferycznych, niosąc ze sobą porywisty wiatr (szkwał) oraz opady.

Pogoda nad Morzem Bałtyckim

Obecnie nad morzem obowiązuje 1. stopień zagrożeń meteorologicznych. Jest on najniższy w 3-stopniowej skali. Ogłaszany jest wtedy, gdy na danym terenie wystąpić mogą zjawiska mogące spowodować straty materialne, a nawet zagrożenie życia.

Mieszkańcy oraz turyści przebywający w regionach objętych 1. stopniem zagrożenia powinni śledzić komunikaty i rozwój sytuacji pogodowej. Prosi się ich również o zachowanie ostrożności.

W niedzielę temperatura nad Morzem Bałtyckim sięgnąć może 16 stopni Celsjusza, istnieje jednak wysoka szansa na wystąpienie opadów deszczu (70 proc.). Przejaśnień spodziewać się można w poniedziałek, gdy słupki termometrów sięgną nawet 20 stopni, a słońce wyjrzy zza chmur. Niestety będzie to tylko jeden, pogodny dzień w nadchodzącym tygodniu.

Aż do kolejnego weekendu w zdecydowanej części Pomorza przewidywane są przelotne opady deszczu, burze oraz zachmurzenie. Temperatury krążyć będą w przedziale 16-18 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Kataklizmy w Polsce i na świecie

Podobne artykuły

PKP uruchamia nowy rozkład jazdy

Polska

Od niedzieli zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Ruszają wakacyjne połączenia

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >