Turysci.pl
Nagrania z Chin pokazują, jak wielu turystów wybrało się na urlopy

screen/Twitter/@LeoRamirezAFP

Chińscy turyści ruszyli na urlopy. Największe atrakcje oblegane przez tłumy

1 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Nagrania, które pojawiły się dzisiaj w sieci, a o których rozpisywały się międzynarodowe media, pokazują, jak Chińczycy świętują 1 maja. Jak się okazuje, gigantyczne tłumy ruszyły do najpopularniejszych atrakcji, m.in. na Wielki Mur Chiński.

  • Tłumy Chińczyków ruszyły w sobotę do najsłynniejszych atrakcji w kraju

  • O 11:00 obsługa Wielkiego Muru Chińskiego w Badaling poinformowała, że od soboty do poniedziałku dokonano blisko 49 tys. rezerwacji

  • Chiny spodziewają się w czasie weekendu majowego około 265 milionów podróży różnymi środkami transportu

Nagrania i zdjęcia z Chin prezentowane są przez największe międzynarodowe media. O masowej migracji turystycznej Chińczyków informuje m.in. Global Times czy Channel News Asia. Urlopowe wyjazdy obywateli potwierdzają także chińskie władze.

Chińczycy ruszyli na długi weekend majowy

Przedstawiciel chińskiego Ministerstwa Sportu, cytowany przez Channel News Asia, zapowiedział, że przez 5 dni długiego weekendu, który właśnie rozpoczął się w Chinach, rząd spodziewa się ok. 265 milionów podróży. Dotyczy to zarówno wyjazdów samochodami, jak i statkami czy pociągami. Ostatni raz takie dane prezentowane były w 2019 roku.

Channel News Asia informuje, że tłumy pojawiły się m.in. na Wielkim Murze w miejscowości Badaling (ok. 60 km od Pekinu), a także na górze Tai w Tai'an. Informację o przyjęciu 40 tys. turystów (80 proc. przepustowości) przekazała również obsługa Wieży Żółtego Żurawia - jednego z najbardziej charakterystycznych miejsc w Wuhan.

4 akcje ratowników TOPR w pół godziny

Pracowity dzień ratowników TOPR. Cztery akcje w pół godziny

CZYTAJ DALEJ

Ogromny ruch widać jednak nie tylko w turystycznych atrakcjach, ale i na drogach dojazdowych do lotnisk, dworców oraz na autostradach. W rozmowie z Global Times jeden z mieszkańców miejscowości Luoyang, 4 godziny w sobotę pokonywał odcinek drogi, który zwykle zajmuje 40 minut. Warto dodać, że na czas długiego weekendu władze postanowiły też znieść opłaty za przejazdy autostradami.

Tłumy podróżnych zauważalne są też na dworcach kolejowych oraz autobusowych. Zdjęcie z jednego z takich miejsc zobaczyć można na profilu Global Times na Facebooku. Jak czytamy w komentarzu, eksperci przewidują wzrost liczby podróżnych o 6 proc. w porównaniu z 2019 rokiem. Tłumaczy się to gwałtownym wzrostem chęci obywateli do podróżowania.

Niemal identyczne sceny na swoim profilu na Facebooku pokazało również CNA, korzystając z materiałów AFP.

Nagrania zalewają internet

Internet zalały dziesiątki nagrań oraz zdjęć, prezentujących zatłoczone, chińskie atrakcje. M.in. na profilach TRT World Now, Smriti Shrma oraz Leo Ramirez zobaczyć można ogromne kolejki na Wielkim Murze Chińskim i zatory, które powstały przy kasach.

Międzynarodowe media wskazują, że tak masowe wyjazdy turystyczne mogą być także dowodem na to, że chińskie społeczeństwo skłania się ku przekonaniu, że koronawirus został pokonany przez tamtejszy rząd. Jak wskazuje Channel News Asia, w tłumie da się zauważyć podróżnych, którzy mimo zaleceń nie noszą maseczek.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Channel News Asia/Global Times

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >

Świat

Atak rekina nad Morzem Czerwonym. 37-latek poważnie ranny

Czytaj więcej >
Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >