ceny biletówfot. pixabay.com/RainerPrang

Pasażerowie mogą się bardzo rozczarować. Pozwolenie na loty w Polsce jest najmniejszym problemem

Ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie. Wynika to z kryzysu tej branży. Przyczyniła się do tego pandemia koronawirusa. Pasażerów czekają również nowe zasady.

Ceny biletów lotniczych mogą wzrosnąć. Na najbliższe dni przewidywany jest powrót połączeń lotnichych. Wiąże się to też z nowymi zasadami bezpieczeństwa na lotniskach i na pokładach samolotów. Niektóre mogą nie spodobać się pasażerom.

Ryanair podjął ostateczną decyzję. Padła data, wszystko już jest jasneRyanair podjął ostateczną decyzję. Padła data, wszystko już jest jasneCzytaj dalej

Ceny lotów mogą pójść w górę

Kryzys dotyka wszystkich mniej więcej w takim samym stopniu. Chociaż zapewne ci, którzy byli w kłopotach finansowych przed pandemią, dzisiaj cierpią najbardziej. Linie lotnicze mogą liczyć na większe wsparcie rządów i organizacji ponadrządowych, np. Unii Europejskiej, i tej pomocy nikt nie będzie kwestionował. To jest dobra wiadomość dla przewoźników, którzy są uzależnieni od budżetu państwa.

Dodatkowo linie lotnicze mogą wykorzystać ten czas na głęboką restrukturyzację, która w niektórych przypadkach jest od wielu lat konieczna. Tym bardziej że teraz nie ma zagrożenia strajku. Na pewno należy spodziewać się zwolnień na tych stanowiskach, które nie zostaną przywrócone po powrocie do normalnego funkcjonowania linii lotniczych - mówi Eryk Kłopotowski, ekspert ds. lotnictwa.

Ekspert nie wyklucza także zawieszenia tanich lotów. Oznaczałoby to wykluczenie części pasażerów. Dotyczyłoby to też Polski, gdzie popyt na tego typu latanie jest bardzo duży. Wśród trzech największych linii lotniczych na krajowym rynku są dwie tanie linie - Ryanair i WizzAir.

- Po pierwsze, kiedy ograniczona będzie podaż, czyli na przykład w sytuacji, kiedy nie będzie możliwa sprzedaż środkowego fotela. Po drugie, kiedy popyt spadnie tak bardzo, że istotnie wpłynie na ograniczenie podaży. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie i uda się zachować rozsądek w kwestii zasad sprzedaży i korzystania z pokładów samolotów - wyjaśnił.

Nowe zasady

Nie ma jednolitych standardów, które będą obowiązywały pasażerów linii lotniczych podczas pobytu na lotnisku i podróży. Wszystko wskazuje na to, że każda linia i port będą miały swoje wymogi. Przykładowo Islandia ogłosiła, że pierwszych kilka tysięcy turystów zostanie za darmo przetestowanych na obecność koronawirusa. Obecnie głównym zadaniem dla całej branży lotniczej jest opracowanie jednolitego schematu, który będzie obowiązywał we wszystkich krajach - powiedział dla agencji Newseria Biznes Kłopotowski.

LOT postanowił, że obowiązkiem będzie ograniczenie kontaktu pasażerów z załogą, noszenie maseczek i rękawiczek, używanie chusteczek i płynów dezynfekcyjnych i podawanie napojów i przekąsek w indywidualnych opakowaniach.

Dzisiaj grzeje: 1. Wygląda jak śmieć, ale jest bardzo niebezpieczny. Nie dotykaj i ostrzegaj innych
2. Biedronka i Lidl mogą mieć powody do obaw. Konkurencja zmierza do topowej piątki, ma za plecami miliardowy budżet

Ruch lotniczy w Polsce wróci 1 czerwca. Początkowo samoloty będą mogły latać tylko na obszarze Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wysypała szczyptę kawy na folię aluminiową i podpaliła. Efekt był niesamowity, teraz robi tak codziennie
  2. Zainstalowała kamerę w domu, aby zobaczyć, co robi jej kot. Gdy obejrzała nagranie, nie mogła powstrzymać łez
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Były zawodnik znanego polskiego klubu zatrzymany. Nikt się nie spodziewał, policja przekazała powód aresztowania

Źródło: Bankier

Następny artykuł