Turysci.pl
cena obiadu zaskakuje

Fot. unsplash.com/@sharkovski

Ujawnili, jakie są ceny w Beskidach. Szczęka opada do samej ziemi

21 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Cena ryb nad morzem wzrosła tak bardzo, że turyści nie mogą uwierzyć, gdy zobaczą rachunek. W Górach też często trzeba dużo zapłacić za niewyszukany obiad. Restauracje w Beskidach mają swoją strategię, która zaskakuje po przyjrzeniu się ceno

Cena wakacji zależy również od cen posiłków, a te potrafią być bardzo wysokie. Ostatnio krążył w sieci paragon na kwotę 250 zł za prosty obiad, który nie był wart nawet połowy ceny. W Zakopanem kawa i gofry również mogą być niespodziewanie drogie. Takie sytuacje mogą spotkać turystów w Jastarni i innych nadmorskich miejscowościach. W górach z najpopularniejszych regionach również jest drogo, lecz są jeszcze miejsca, gdzie ceny pozostały niezmienione od marca. 

Cena adekwatna do jakości

Beskidy nie są tak zatłoczone jak, Tatry, a w restauracji czy gospodzie zjemy obiad wart swojej ceny. W Szczyrku i okolicach ceny posiłków mogą nas zaskoczyć, ale pozytywnie. Restauratorzy zdają sobie sprawę, że turyści nie chcą przepłacać, a zbyt wygórowane ceny ich odstraszą. Po okresie przezstoju trzeba przyciągać klientów, a dobra oferta to podstawa. Właściciele lokali w Beskidach krytykują ceny nad morzem i chwalą się, że u nich można dobrze zjeść i nie przepłacić.

- Większość dań mamy w takich cenach, jak w marcu, kiedy się zamykaliśmy. Niektóre rzeczy poszły o 50 groszy do góry, ale jest to związane z tym, że zdrożało mięso. To są jednak takie standardowe wzrosty, uzależnione od sezonu. U nas tej podwyżki nie ma i nie planujemy wzrostu cen. Klientów jest mniej, uzależnieni jesteśmy od pogody, więc jakbyśmy podnieśli jeszcze ceny, to klient w ogóle by nie przyszedł. Jakoś sobie musimy dawać radę - wyjaśnia pani Agnieszka. Dodaje, że zestaw obiadowy złożony z pierwszego i drugiego dania kosztuje między 30 a 40 złotych. Za zupę trzeba zapłacić około 10 złotych, za drugie danie jakieś 20 zł, ale wszystko zależy od tego co zamówimy - pierogi są tańsze, dania z np. wołowiny droższe - powiedziała cytowana przez portal katowice.naszemiasto.pl Agnieszka Smolarek, współwłaścicielka Gospody na Przełęczy na Białym Krzyżu.

Żeby przyciągnąć klientów, trzeba wyjść na przeciw ich potrzebom

Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej wiedzą, że turyści też stracili przez pandemię koronawirusa i jeśli jadą na wakacje, to zależy im na obniżeniu kosztów. Gospodarze chcą zachęcić wszystkich do przyjazdu w Beskidy, więc oferują im najlepszą jakość w możliwie najlepszej cenie. Nie zależy im na szybkim i nieuczciwym odrobieniu strat. Niektórzy są nawet gotowi zejść z ceny, żeby tylko przyciągnąć klientów.

- Wiadomo, że epidemia wszystkich jakoś uderzyła po kieszeni, niektórzy stracili pracę, więc nie możemy sobie pozwolić na wzrost cen. Czymś musimy klienta przyciągnąć - wyznała Ewelina Dobija z Restauracji Maciejówka, gdzie na przykład schabowy domowy „piknie wyzłocony" kosztuje 16,9 zł, a „pstrąg chytany z grilla na masełku rumieniony (ok. 250-300 gr.)" kosztuje 26,9 zł. - Wolimy zostawić takie ceny jak mieliśmy, a nawet je spuścić, żeby gości było więcej - dodała pani Ewelina cytowana przez portal katowice.naszemiasto.pl.

Źródło: katowice.naszemiasto.pl

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >