Turysci.pl
cena setki złotych

Fot. RobertParma (CC-BY-SA-3.0)

Wyciekły astronomiczne ceny za noc w Zakopanem na Sylwestra. Mała fortuna, setki złotych

20 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Cena za pobyt w Zakopanem w Sylwestra może szokować. Zapowiada się na to, że w okresie noworocznym rezerwacje będą oznaczały duże wydatki. Trzeba się przygotować na wzrost nawet o 500 złotych w porównaniu do zwykłego okresu w roku. W wielu obiektac

Wczasowiczów, którzy nie chcą spędzać Sylwestra w domu, zaczyna interesować, jaka w tym roku będzie cena pobytu w najpopularniejszych miejscowościach. Okres noworoczny zbliża się wielkimi krokami, a chętnych na zabawę w Zakopanem nie brakuje. Wiele jednak wskazuje na to, że trzeba będzie przygotować się na niemały wydatek. Koszty wynajmu rosną.

Cena pobytu w Zakopanem może zaskoczyć wielu turystów. Chociaż do 29 listopada nadal obowiązują radykalne restrykcje, zgodnie z którymi zakwaterować się w obiektach noclegowych mogą jedynie osoby podróżujące służbowo, zarówno hotelarze, jak i wczasowicze liczą na to, że w grudniu nastąpi zniesienie przynajmniej części obostrzeń. Przedstawiciele portali turystycznych także potwierdzają, że można już dokonywać rezerwacji po terminie wskazanym w rozporządzeniu premiera Morawieckiego.

Astronomiczna cena za nocleg w Zakopanem w okresie noworocznym?

Jaka może być cena za nocleg w Zakopanem w okresie noworocznym? Wiele wskazuje na to, że Polacy, którzy nie wyobrażają sobie spędzania Sylwestra w domu, powinni przygotować się na niemały wydatek. Chociaż w tym roku ze względu na pandemię sytuacja nadal jest niepewna, to Zakopane zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem turystów, którzy właśnie tam chcieli powitać nowy rok.

W związku z restrykcjami, które pojawiały się w tym roku i znacznie dezorganizowały życie społeczne, popularność zyskują kilkudniowe pobyty w domkach. Pary i rodziny coraz częściej decydują się na spędzanie wczasów w położonych w malowniczej okolicy obiektach. To może być także trend w okresie noworocznym. O ile turystów nie odstraszą ceny.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez portal Sylwestrowo.pl ceny pobytu w Sylwestra w popularnych kierunkach mogą przerazić. Według serwisu trzeba liczyć się z wysokimi kosztami wynajmu obiektów, które mogą okazać się nawet kilka razy wyższe w porównaniu do zwykłego okresu w roku. Być może w ten sposób, niektórzy właściciele chcą odrobić poniesione straty.

– W niektórych obiektach różnica w stosunku do zwykłego okresu w roku wynosi nawet 500 zł, a w większości z nich zapłacimy 2-3 razy więcej – dane serwisu cytuje portal onet.pl.

– Najdroższe propozycje znajdziemy w Świnoujściu, Zakopanem oraz Kościelisku. Najtaniej za dobowy pobyt dla jednej osoby zapłacimy w Mielenku i Solcu-Zdroju – informuje serwis.

Wysoka cena za pobyt w Zakopanem. Organizatorzy nadal niepewni

Chociaż wysoka cena może być jednym z problemów wczasowiczów, którzy postanowią spędzić Sylwestra w turystycznej miejscowości, pozostaje jeszcze kwestia ograniczeń. Co prawda zarówno branża, jak i podróżni liczą na zniesienie części restrykcji, nadal nie jest to nic pewnego.

Niepewność widać po organizatorach, którzy wstrzymują lub rezygnują z planowania hucznych imprez. Niektóre obiekty zamykają się nawet na mniejsze kolacje sylwestrowe. Jednak część turystów prawdopodobnie będzie chciała się wybrać w kierunku ustronnych górskich miasteczek, by spędzić Nowy Rok w bliskim gronie, wynajmując kilku lub nawet kilkunastoosobowych domków czy apartamentów.

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez serwis sylwestrowo.pl większość jego klientów wybiera właśnie Zakopane na kierunek świętowania Sylwestra. Tam obiektów noclegowych szuka już 15 procent użytkowników. Dużym zainteresowaniem cieszą się również nadmorskie kurorty – Kołobrzeg (9,6 procent) oraz Świnoujście (5,2 procent). Wśród podróżnych popularne są też Kościelisko, Gdańsk, Karpacz, Kraków i Sopot.

1. Doda w prześwitującym stroju kąpielowym robi furorę w internecie. Wiemy w jakim kraju wypoczywa, wielu może jej pozazdrościć2. Lepiej przygotuj się na święta zawczasu. W grudniu czeka nas pół tygodnia bez zakupów3. Pani Aleksandra szła na Giewont. Nagle spojrzała za plecy córki i zamarła

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o szokującej historii Aleksandry, która wraz z córką chciała wejść na Giewont. Na szlaku kobieta znalazła się w sytuacji rodem z horroru. Przez długi czas bała się o życie swojego dziecka. Jeśli interesują was szczegóły, więcej możecie przeczytać tutaj.

Źródło: Onet.pl

Podobne artykuły

Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >