Turysci.pl > Polska > Cała Europa się nim zachwyca, ale "nikt go nie odwiedza". To miasto jest w Polsce
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 23.09.2023 17:08

Cała Europa się nim zachwyca, ale "nikt go nie odwiedza". To miasto jest w Polsce

Wrocław
Fot. Shuttertock/Maria Passer

Chorwacki podróżnik Robert Dacešin zrealizował film pt. ”To najpiękniejsze europejskie miasto, którego nikt nie odwiedza”. Mowa oczywiście o Wrocławiu, który jak twierdzi mężczyzna, wielu turystów pomija.

Na portalu kanału telewizyjnego N1 ukazał się artykuł na temat opublikowanego przez chorwackiego podróżnika filmu. 

Wrocław najpiękniejszym europejskim miastem

Polska potrafi skrywać prawdziwe perły architektury, a niektóre miasta przyciągają nawet zagranicznych turystów. Chorwacki podróżnik Robert Dacešin podczas swojej wizyty szczególną uwagę zwrócił na miasto Wrocław. Zachwycił się nie tylko wspaniałą architekturą, ale i przystępnymi według niego cenami i znajdującymi się tam atrakcjami.

Swoją podróż udokumentował na 23-minutowym materiale o tytule “To najpiękniejsze europejskie miasto, którego nikt nie odwiedza”, dostępnym na platformie YouTube. 

Wrocław przyciąga niewielu turystów? Tak twierdzi znany podróżnik

“W poszukiwaniu kierunku, który może nie jest szerzej znany, ale fascynuje piękną architekturą, przystępnymi cenami, pysznym jedzeniem i wieloma ciekawymi rzeczami do odkrycia, pisarz podróżnik Robert Dacešin odkrywa Wrocław w Polsce, miasto spełniające wszystkie powyższe kryteria” - czytamy na portalu kanału telewizyjnego N1.

Podróżnik wyjawił, że ogromne wrażenie zrobiła na nim wrocławska starówka. Nie omieszkał też wspomnieć o licznych rzekach i mostach w okolicy miasta, a także o słynnych krasnoludkach. “Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć, jest rynek miejski, na którym można poczuć ducha miasta, a także spróbować lokalnych specjałów” - czytamy w artykule.

Pomimo wielu walorów Wrocławia i tego co do zaoferowania ma to miasto, podróżnik stwierdził, że na próżno szukać tam tłumów turystów. Jego zdaniem Wrocław często umyka ich uwadze, nad czym sam bardzo ubolewa. 

Najlepsze atrakcje we Wrocławiu. Co warto zwiedzić?

Zwiedzanie Wrocławia turyści powinni zacząć od Rynku i Starego Ratuszu, który bez wątpienia stanowi symbol tego miasta. Na liście atrakcji powinny znaleźć się również: Hala Stulecia i wrocławska Iglica, Dzielnica Czterech Wyznań, Ostrów Tumski, Opera Wrocławska, Hala Targowa czy Ogród Japoński. Niezaprzeczalnie jedną z ciekawszych atrakcji Wrocławia jest także Zoo i Afrykarium, które posiada bogatą kolekcję zwierząt (ponad 1100 gatunków).