Turysci.pl
stewardesa

fot. TikTok/ katkamalani

Była stewardesa opowiedziała o swojej pracy. Większość nie lubi jednej pozycji

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Kat Kamalani, była stewardesa, opowiedziała w filmie opublikowanym na TikToku o pracy, którą wykonywała. Zdradziła, w której części samolotu załoga pokładowa najbardziej nie lubi pracować. Co ciekawe, nie chodzi tu o klasę ekonomiczną.

Praca stewardesy to marzenie niejednej podróżniczki, która chciałaby dotrzeć w najdalsze zakątki świata. Okazuje się jednak, że zawód ten ma swoje minusy, o których opowiedziała była pracownica linii lotniczych.

Gdzie nie lubią pracować stewardesy?

– Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być stewardesą w pierwszej klasie lub w biznesie? – pyta Kat Kamalani, była stewardesa we wstępie do wideo opublikowanym na swoim profilu na TikToku.

Okazuje się, że praca w tej części samolotu jest najbardziej nielubiana przez pracowników linii lotniczych. W dalszej części nagrania Kat wyjaśnia, jak wygląda klasy biznes.

– W firmie, dla której pracowałam, każdy ma kwalifikacje do bycia stewardesą w pierwszej klasie – to znaczy, że możesz wylicytować to stanowisko albo zostanie ono przydzielone najmłodszej stewardesie – opowiada Kat.

Według relacji kobiety, stewardesa pracująca w pierwszej klasie czuje się jak podniebna kelnerka, która nie ma czasu na odpoczynek. Taka pracownica musi bardzo szybko obsługiwać pasażerów i pilnować, żeby byli oni zadowoleni.

O pracy w klasie ekonomicznej opowiedziała z kolei Heather Wilde, która również była w przeszłości stewardesą. W rozmowie z The Sun przyznała, że praca w klasie ekonomicznej jest o wiele prostsza, a wszelkimi ogłoszeniami, dokumentami oraz obsługą pasażerów zajmuje się najstarsza członkini personelu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: O2

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Wakacje bez tłumów? We Włoszech to niemożliwe. Do Rzymu masowo wrócili turyści

Czytaj więcej >

Na topie

LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

Czytaj więcej >

Na topie

Stewardessa zdradza 5 najbardziej znienawidzonych nawyków pasażerów

Czytaj więcej >

Na topie

Jak oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolocie? TikTokerka pokazała prosty sposób

Czytaj więcej >

Na topie

Zagraniczni turyści rezygnują z podróży do Polski. Dane są dramatyczne

Czytaj więcej >

Na topie

Dobry procesor w laptopie gamingowym – czyli jaki?

Czytaj więcej >