Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Brytyjczycy pokochali "polskie Malediwy". "Zachwycająca lazurowa woda"
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 08.04.2024 16:59

Brytyjczycy pokochali "polskie Malediwy". "Zachwycająca lazurowa woda"

pomost na jeziorze
Fot. Shutterstock_Curioso.Photography

Nie trzeba lecieć za granicę, by napawać się pięknymi, niezwykłymi krajobrazami. Lazurową wodę niemal jak na Malediwach można zobaczyć choćby na południu naszego kraju. Park Gródek - Jaworzno pokochali nawet Brytyjczycy.

“Ten europejski zakątek na city break kusi swoimi wyjątkowymi atrakcjami, tanim piwek, a także zbiornikiem wodnym zachwycającym lazurową wodą, którą można śmiało porównać z tą w egzotycznych miejscach, takich jak Malediwy” - czytamy w artykule “The Sun”. 

Lazurowa woda w Parku Gródek w Jaworznie

Niegdyś na terenach obecnego parku znajdowała się kopalnia dolomitu. W 1997 roku przestała jednak działać i wówczas wnętrze kamieniołomu wypełniono wodą. Przez ostatnie lata zmieniało się i zyskiwało na atrakcyjności. Przeszło prawdziwą rewolucję i obecnie jest jednym z najczęściej odwiedzanym obiektem przez turystów w tym regionie Polski.

W 2019 roku przyjęło nazwę Arboretum Park Gródek w Jaworznie. Zachwyci niejednego i jak przyznaje w rozmowie z portalem WP Turystyka Karol Wiak z Nocowanie.pl, “ten wyjątkowy zakątek Polski jest doskonałym przykładem na to, jak różnorodne i unikalne są atrakcje naszego kraju”. Niezaprzeczalnie przyciąga uwagę nie tylko Polaków, ale i obcokrajowców. 

Brytyjczycy zachwyceni Katowicami i Parkiem Gródek-Jaworzno

W brytyjskim “The Sun” pojawił się artykuł o niezwykłej atrakcji Jaworzna, znajdującego się niedaleko Katowic. Według autora tamtejszą lazurową wodę można śmiało porównać do tej z egzotycznych wakacji. Pozytywnie ocenił także same Katowice, do których bilet lotniczy kosztuje naprawdę niewiele.

“Oprócz wyjątkowych atrakcji turystycznych, miasto kusi niskimi cenami. Średnia cena piwa to 0,8 funta, natomiast nocleg dla dwojga można zarezerwować już od ok. 19 funtów - czytamy w artykule “Europejskie miasto z polskimi Malediwami i lotami za 15 funtów”. 

Największa atrakcja Jaworzna. Co czeka tam turystów?

Najchętniej fotografowany w Parku Gródek jest wodny Zbiornik Wydra i Zbiornik Orka. To właśnie one uznawane są za symbol całego obiektu. Turyści muszą jednak mieć na uwadze fakt, że lazurowe wody mogą jedynie podziwiać, a kąpiel jest zakazana. Na miejscu znajduje się pomost, po którym można spacerować i podziwiać piękny krajobraz. Urlopowicze odwiedzają to miejsce o każdej porze roku, jednak warto wybrać się tam szczególnie wiosną lub latem. 

Źródło: “The Sun”, WP Turystyka