Turysci.pl
Karnawał w Rio

fot. Nicolas de Camaret from São Paulo, Brazil - Carnaval 2014 - Rio de Janeiro, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31661720

Brazylia: Karnawał w Rio odwołany

5 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 17 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Tradycyjny karnawał w Rio de Janeiro został odwołany przez władze miasta. Jest to drugi rok z rzędu, w którym parada nie odbędzie się ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. Informację przekazała w środę agencja Reuters.

Burmistrz Rio de Janeiro po raz kolejny był zmuszony przekazać smutną wiadomość fanom tradycyjnego karnawału. Eduardo Paes poinformował o odwołaniu parady oraz imprez jej towarzyszących.

Karnawał w Rio odwołany

Agencja Reurters przekazała w środę informację o odwołaniu karnawału w Rio de Janeiro. Ze względu na pandemię Covid-19 władze miasta zdecydowały się odwołać paradę oraz imprezy jej towarzyszące. Podobną decyzję podjęto w zeszłym roku.

- Uliczny karnawał, ze swojej natury, z powodów demokratycznych, nie może zostać poddany żadnej inspekcji — skomentował sytuację burmistrz miasta, Eduardo Paes.

Jedynym wydarzeniem, które odbędzie się w trakcie karnawału, jest parada szkół samby, którą będzie można oglądać z trybun miejskiego sambodromu Marques de Sapucai.

Równina Krupowa

Pokazali, jak wygląda teraz Zakopane po sylwestrze TVP. Wideo trafiło do sieci

CZYTAJ DALEJ

Koronawirus w Brazylii

Nie tylko Rio de Janeiro odwołało karnawał w 2022 roku. O podobnej decyzji poinformował Salvador, a także miasto Belo Horizonte, będące stolicą stanu Minas Gerais. Za to Sao Paulo zamierza przenieść paradę uliczną na tor wyścigowy Formuły 1.

Sytuacja epidemiologiczna w Brazylii jest bardzo napięta. Liczba zakażeń stale rośnie. Tamtejsze Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 18 759 przypadków nowych infekcji i 175 zgonach związanych z COVID-19. Organizowanie imprez masowych stanowi dla tamtejszego rządu zbyt duże ryzyko.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  • Minister Czarnek potwierdził. Chodzi o ferie zimowe

  • Polacy nie chcieli dłużej czekać. Spakowali walizki i tłumnie ruszyli na lotniska

  • Postawili metalowy płot na środku plaży, tuż przy polskiej granicy

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Zakopane to już przeżytek. W polskich górach znajdziemy znacznie lepsze miejsca na narty. Mamy 6 propozycji

Slajd 1 z 6

fot. Wikipedia Commons/ Kamil87/ CC0

Wierchomla

Stacja narciarska „Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla” znajduje się w malowniczych Beskidach, 12 km od Piwnicznej - Zdroju. Region wyróżnia się unikalnymi warunkami klimatycznymi - śnieg utrzymuje się tam od listopada do kwietnia, a temperatura jest średnio o 4 stopnie niższa, niż w pobliskich miejscowościach. Ośrodek łączy dwie miejscowości Wierchomlę i Muszynę, systemem wyciągów. Znajdziemy tam około 10 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, z czego ponad 6 km jest oświetlona, co umożliwia szusowanie do późnych godzin wieczornych.

Źródło: podroze.onet.pl

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Śnieg na Saharze. Zjawisko występuje coraz częściej, naukowcy alarmują

Czytaj więcej >

Świat

Tajlandia chce złagodzić przepisy graniczne. Minister Zdrowia ogłosił wstępną datę

Czytaj więcej >

Świat

USA. Samolot wypełnił się gęstą, białą mgłą. Nietypowa reakcja załogi

Czytaj więcej >

Świat

Silne trzęsienie ziemi na Jawie

Czytaj więcej >

Świat

Japonia przedłuża restrykcje graniczne. Obcokrajowcy nie wjadą do marca

Czytaj więcej >

Świat

USA. Zderzenie pociągu z awionetką. Chwilę wcześniej pilot awaryjnie lądował na torach

Czytaj więcej >