Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Brak parawanów i tłumów turystów nad Bałtykiem? Ta miejscowość to prawdziwa perełka
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 16.06.2024 17:49

Brak parawanów i tłumów turystów nad Bałtykiem? Ta miejscowość to prawdziwa perełka

Plaża
Fot. Shutterstock/alicja neumiler

Zapomnijcie o obleganym Sopocie czy Krynicy Morskiej. Ta miejscowość nas Bałtykiem zachwyci was szczególnie i trzeba przyznać, że mocno wyróżnia się na tle pozostałych. Jest niewielka i posiada jedną z najpiękniejszych plaż w okolicy. Co ciekawe, nie zobaczycie tam parawanów, postawionych jeden przy drugim. 

Gdzie spędzić wakacje nad Bałtykiem? Ta miejscowość jest spokojna i mało turystyczna

O tym, jak wyglądają plaże nad polskim morzem w sezonie wakacyjnym, wszyscy wiemy. Kolorowe parawany, znajdujące się tuż obok siebie potrafią wyprowadzić z równowagi niejednego. Przejście między nimi graniczy nie raz z cudem. Mało tego, niektórzy “rezerwują” sobie najlepsze miejsce już o świcie i odgradzają dla siebie spory teren. Okazuje się jednak, że nie w każdej miejscowości nad Morzem Bałtyckim tak jest.

Na tle pozostałych bez wątpienia wyróżnia się Słajszewo, którego w żadnym stopniu nie można porównać z typowo turystycznym kurortem, jakie znają Polacy. Ta niewielka kaszubska miejscowość słynie z pięknej, szerokiej plaży, a co najważniejsze, pustej.

Prawdziwa perełka nad polskim morzem. Gdzie leży Słajszewo?

Słajszewo znajduje się ok. 25 kilometrów na wschód od popularnej Łeby i 45 kilometrów na zachód od Jastrzębiej Góry. To idealne miejsca dla turystów, którym marzy się spokojny wypoczynek, bez hucznych imprez w okolicy, czy obleganej plaży. To świetna opcja, jeżeli nie lubicie widoków gęsto rozstawionych parawanów.

Mieszka tam ok. 150 osob. To prawdziwa oaza, gdzie można odetchnąć. Panuje tam wiejskie życie, są zielone lasy oraz oczywiście szeroka, piękna plaża. Bez obaw, znalezienie noclegu nie stanowi tam żadnego problemu. W Słajszewie nie brakuje gospodarstw agroturystycznych, czy apartamentów od osób prywatnych. 

Atrakcje nad Bałtykiem. Co robić w Słajszewie?

Należy wziąć pod uwagę fakt, że młodzi ludzie nie znajdą tam bogatego życia nocnego. Nie oznacza to jednak, że w Słajszewie nie ma, co robić. W wolnym czasie po spędzonym dniu na plaży można udać się do stadniny koni, restauracji, gdzie zjemy świeżą rybę, czy na lody.