Turysci.pl
bon termin składania

Fot. Wikipedia.org/Kac zoR/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.p

Jak zdobyć bon turystyczny? Termin składania wniosków już niedługo

27 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Bon turystyczny to świadczenia, na które czeka mnóstwo Polaków. Ubiegać się będą zarówno polskie rodziny, jak i firmy, które chcą znaleźć się na liście programu. Nie wszyscy jednak wiedzą, na jakich zasadach można składa

Bon turystyczny to forma wsparcia zarówno polskich rodzin, jak i przedsiębiorstw. Nic dziwnego, że temat ten interensuje tak wielu Polaków. Zwłaszcza że sezon wakacyjny już trwa. Dzięki świadczeniom rodzice będą mogli otrzymać 500 złotych na każde dziecko. Do programu Polskiego Bonu Turystycznego już od 25 lipca mogą się rejestrować polskie firmy. Niedługo też o świadczenia będą mogły ubiegać się rodziny.

Polski Bon Turystyczny to świadczenie, z którego mogą skorzystać rodzice dzieci do 18. roku życia. Na każde dziecko przypada 500 złotych, natomiast dzieciom z oświadczeniem o niepełnosprawności przysługuje aż 1000 złotych. Świadczenia nie mają formy gotówkowej i wydawane są przez ZUS. Ubiegać się o bon można bez względu na liczbę posiadanych dzieci oraz poziom dochodów. Wiele wskazuje na to, że z pomocy będzie można skorzystać już w sierpniu i będzie ona obowiązywała do marca 2022 roku.

Polski Bon Turystyczny - jak to działa?

By ubiegać się o Polski Bon Turystyczny, trzeba zalogować się na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, następnie wybrać z z menu zakładkę "Ogólny" i w dalszej kolejności przejść do sekcji "Polski Bon Turystyczny". Tam znajduje się zakładka "Mój bon". W przypadku braku posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS można się zarejestrować na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, klikając w odpowiedni link.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Ministerstwo Rozwoju bon będzie mógł pokryć usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne jak obozy sportowe czy kolonie na terenie Polski. Świadczeń nie będzie można wymienić na gotówkę. Nie będzie też można dzięki nim pokryć kosztu paliwa, natomiast pobyt na kempingu już tak. Środki z bonu będzie można dzielić, korzystając ze świadczeń wielokrotnie, aż do wykorzystania całej puli pieniędzy. Od 25 lipca trwa rejestracja firm, które chcą uczestniczyć w programie Polskiego Bonu Turystycznego.

Ubiegać się o bon turystyczny już niedługo będą mogły także polskie rodziny. Jak donoszą media, najprawdopodobniej będzie można z niego skorzystać już w sierpniu br. i będzie obowiązywał aż do marca 2022 roku. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tym, jak Malbork zmienia się dla turystów.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Ofeminin

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >