Biwak bywa nieśmiertelną formą spędzania wakacji.Fot. Pexels.com/ Roman Pohorecki (zdjęcie ilustracyjne)

Wybierasz się na urlop pod namiot? Wiemy, o czym nie możesz zapomnieć

Biwak nie traci na popularności, jednak nawet najbardziej spontaniczny wyjazd pod namiot nie obędzie się bez dobrego ekwipunku. Poniższa lista ułatwi życie zarówno Wam, jak i współtowarzyszom podróży.

Biwak to coś, co z roku na rok nie schodzi z ust krajowych turystów. Pomimo nieco archaicznego wydźwięku frazy “wyjazd pod namiot”, spanie na świeżym powietrzu to absolutny hit, chociażby wśród Norwegów, czy Szwedów. Właśnie Skandynawowie lubują się w wypadach “na dziko”, więc warto kultywować tę tradycją również nad Wisłą. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość - i odpowiedni sprzęt.

Podsłuchali turystów nad Bałtykiem. W głowie się nie mieści, co mówili, wstydPodsłuchali turystów nad Bałtykiem. W głowie się nie mieści, co mówili, wstydCzytaj dalej

Biwak pod namiotem, czyli powrót do przeszłości

Jakiś czas temu pisaliśmy, że drugą młodość przeżywa kemping, a konkretnie karawaning, czyli pełna mobilność w zwiedzaniu, spaniu i przemieszczaniu się między punktem “A” a punktem “B”. Teraz jednak warto zwrócić uwagę na tradycyjny biwak - tradycyjny, czyli bez pięciogwiazdkowych hoteli i palm. Najlepszy, a więc namiotowy wypad najlepiej w większym gronie.

Biwak pod namiotem ma sporo zalet, ale skupmy się na tych mniej oczywistych. Rodzinny wypad na łono natury to świetna okazja to integracji zarówno “pani X” i “pana Y”, a także najmłodszych. Zacieśnianie więzów międzypokoleniowych można uzupełnić również o dziadków, co stało się już standardem, chociażby w Danii. Kraj słynący z popularnej swego czasu filozofii hygge (czyli m.in. czerpanie przyjemności z przytulności pomieszczeń), postawił również na biwak, jako formę spędzania czasu dla całej rodziny. Jednakże, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.

Biwak to coś więcej niż same chęci

Piękna idea łączenia pokoleń spali na panewce bez odpowiedniego sprzętu. Frustracjom między uczestnikami wyprawy powinien zapobiec relatywnie komfortowy zestaw do spania, czyli nieśmiertelny duet - karimata i dmuchany materac. Biwak nie obędzie się również bez polowego “sprzętu kuchennego” - menażki, sporka (połączenie łyżki i widelca), a także ekologicznej podpałki. Taki komplet świetnie uzupełni również przenośna kuchenka (w wersji z palnikiem lub płytami) oraz kubek termiczny i przedłużacz - klucz do działania znacznej części wyżej wymienionych gadżetów.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony Polak namierzony na rajskiej wyspie. Co się dzieje?
2. Wprowadzają stan klęski żywiołowej i godzinę policyjną. Sytuacja za granicą jest dramatyczna

3. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

Prawdziwy biwak to również wyjazd zgodny ze zdrowym rozsądkiem, a więc obowiązkowo należy się wyposażyć w apteczkę osobistą, krem z filtrem UV (śmiech śmiechem potrafi prażyć) i preparat Mugga (nemezis komarów). Dla biwakowiczów lubujących się w świecie technologii także mamy propozycję - powerbank oraz wodoodporne etui, ale uwaga - nie nadużywajcie cierpliwości współtowarzyszy podróży. Warto w takich momentach włączyć tryb przynajmniej samolotowy.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna wpadka Filipa Chajzera. Na wizji padły niewybredne komentarze, widzowie mają już dość
  2. Media podają druzgocącą informację. 46-letni gwiazdor doznał zawału serca, fani pogrążeni w żałobie
  3. Uczestniczka "Rolnik Szuka Żony" wzięła ślub i to wcale nie z rolnikiem. Ujawniła prawdę, która może się nie spodobać wielu widzom
  4. Wielki smutek Kasi Skrzyneckiej. Nie stać jej na wakacje w ukochanym kraju
  5. 69 osób nie żyje, pili skażony napój w restauracjach. Dramatyczna wiadomość ze świata
  6. Pilny apel o ewakuację ludzi. Sytuacja na południu Europy wymyka się spod kontroli
  7. Dziecko zostało samo z opiekunką, kiedy zaczęło krzyczeć. Kot rzucił się na pomoc

Źródło: naTemat

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł