Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Linie lotnicze rozdadzą pół miliona biletów, każdy ma szansę je otrzymać. Właśnie podano przybliżony termin
Adrian Rybak
Adrian Rybak 10.12.2020 09:25

Linie lotnicze rozdadzą pół miliona biletów, każdy ma szansę je otrzymać. Właśnie podano przybliżony termin

Darmowe bilety lotnicze w Tajlandii
Pixabay.com/Lars_Nissen_Photoart

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jaka organizacja podała jako przykład Tajlandię

  • kto będzie mógł liczyć na darmowy bilet lotniczy

  • kiedy odbędzie się rozdanie biletów

Bilety lotnicze mają zostać rozdane w formie specjalnej loterii. W puli jest 500 tysięcy biletów lotniczych, które Tajlandia kupiła jako forma wsparcia linii lotniczych w czasach kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Jest szansa na dostanie karty pokładowej za darmo.

Darmowe bilety lotnicze od tajskich władz

IATA, czyli Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych zapowiedziała, że program szczepień zacznie mieć jakikolwiek pozytywny wpływ na branżę turystyczną nie wcześniej, niż w czwartym kwartale przyszłego roku.

Linie lotnicze mają płynność finansową, która jest wstanie zapewnić im przetrwanie przez 8 miesięcy kryzysu. Pojawia się więc pytanie, czy wszystkie dotrwają do czasu ożywienia sytuacji na rynku lotniczym.

Eksperci IATA sugerują, że zamiast udzielać pożyczki dla przewoźników, rządy poszczególnych państw powinny zrobić więcej, by nie zatrzymać popytu. Jako przykład do naśladowania dla innych przedstawiono inicjatywę lokalnych władz Hongkongu z kwietnia.

Lokalne władze w Tajlandii postanowiły wesprzeć miejscowych przewoźników. Nie udzielano jednak dodatkowego dofinansowania, a zakupiono po rynkowych cenach aż 500 tysięcy biletów na połączenia.

Władze wydały w ten sposób około 260 milionów amerykańskich dolarów. Pieniądze zostały przekazane między innymi do takich przewoźników jak Cathay Pacific i Hong Kong Airlines. Pieniądze ze sprzedaży zostały rozdysponowane między 4 liniami proporcjonalnie do wielkości ich flot i udziałów w rynku lotniczym w roku poprzednim.

Turystów najbardziej ucieszyła wiadomość, że tajskie władze planują rozdać bilety lotnicze za darmo. Co więcej, mogą na nie liczyć nie tylko mieszkańcy Tajlandii, ale także obcokrajowcy. Z tego powodu oczy turystów z całego świata zwróciły się w stronę tego kraju.

Szczegóły rozdania biletów nie są jeszcze znane. Portal Simple Flying podaje jednak, że zorganizowana ma zostać specjalna loteria i losowanie. Nie stanie się to jednak niedługo. Władze mają poczekać do momentu aż sytuacja epidemiologiczna będzie bardziej stabilna.

Tajlandia to kraj należący do grona najczęściej wybieranych kierunków turystycznych na świecie. Położone w Azji państwo oferuje wiele atrakcji, o czym pisaliśmy już tutaj. To nie tylko egzotyczne plaże oraz Bangkok, ale także mniej znane miejsca. 

Wracają tanie loty z Polski

Choć w Polsce nikt nie rozdaje biletów lotniczych za darmo, turyści z naszego kraju mają powód do zadowolenia. Dwóch przewoźników oferujących tanie połączenia - WizzAir i Ryanair - zapowiedziało powrót połączeń do popularnych miejsc w Europie. Szczegóły na ten temat można znaleźć tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: Fly4Free