Turysci.pl
bilety na samolot

Fot. unsplash.com/@bernaferrari

Kupujesz bilety lotnicze w internecie? Genialny trik sprawi, że zaoszczędzisz krocie

3 Marca 2022

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Bilety lotnicze nie mają stałych cen, dlatego warto znać kilka sztuczek, które pozwolą nam zaoszczędzić pieniądze. Wiele zależy od tego, w jaki sposób wyszukujemy połączenia i czy wracamy do ofert. Okazuje się, że możemy stracić okazję na pr

Z tego artykułu dowiesz się:

  • o sposobach na przechytrzenie mechanizmu podnoszącego ceny biletów

  • o prostych sposobach na zaoszczędzenie pieniędzy przy rezerwacji lotu

  • jak zaoszczędzić czas na lotnisku

Bilety na samolot mogą być drogie, ale nie muszą dominować kosztów całego wyjazdu. Samodzielnie planując podróż ma się wpływ na to, czy będą w możliwie najniższej cenie, czy przepłacimy za usługę.

Bilety mogą podrożeć, jeśli kilka razy wejdziemy w ofertę

Najważniejszą kwestią jest jest wyszukiwanie ofert. Czasem warto kupić bilet w promocyjnej cenie, gdy tylko go dostrzeżemy, ponieważ inni turyści mogą nas ubiec. Innym razem może nam się bardziej opłacać spokojne czekanie i obserwowanie rozwoju sytuacji. Popularnym kierunkiem wśród Polaków jest Zanzibar, który ze względu na dużą odległość potrafi odcisnąć ślad na portfelu.

Jeśli chcemy przeglądać oferty przewoźników w internecie, wracać do nich przez kilka dni i porównywać między sobą, trzeba pamiętać o mechanizmie "śledzenia" przez przeglądarkę. Te same boty, które dopasowują reklamy do naszych zainteresowań, będą wiedziały, że chcemy kupić bilet w konkretne miejsce.

Wchodząc w szczegóły lotu jednego dnia, można otrzymać zupełnie inne ceny niż dnia następnego. Sztuczna inteligencja zawyży wartość oferty, jeśli zobaczy, że do niej wróciliśmy. W ten sposób linie lotnicze i pośrednicy zarobią więcej na naszym niezdecydowaniu.

Można temu zapobiec używając w przeglądarce trybu incognito lub czyszcząc pliki cookies i dane przeglądania. Jeśli zostaniemy rozpoznani jako użytkownik, który przeglądał daną ofertę wcześniej, a teraz wrócił, by ją kupić, z pewnością na tym stracimy.

Pośrednicy nie zawsze mają korzystne oferty

Kolejną ważną kwestią przy zakupie biletów lotniczych przez internet, jest odpowiedni wybór strony. Zwykle najtaniej jest bezpośrednio u przewoźnika, dlatego warto sprawdzić ceny, które pokazuje nam pośrednik oferujący loty różnych linii lotniczych. Chociaż WizzAir ma szeroka ofertę, obecnie w Polsce nie spieszy się z otwieraniem połączeń.

Jeśli nie mamy jeszcze wybranego terminu, można przejrzeć kalendarz lotów danej linii lotniczej. Może się okazać, że wybrane dni tygodnia są tańsze, lub wystarczy zaplanować wyjazd tydzień później, by sporo zaoszczędzić na przelotach.

Stali klienci mogą więcej

Kolejne oszczędności znajdziemy przy zakupie dodatkowych opcji do podstawowego biletu. Jeśli dużo latamy, z pewnością korzystne będzie wykupienie członkostwa w klubie danej linii lotniczej, dzięki czemu otrzymamy wiele benefitów. Mogą to być zniżki na połączenia, dodatkowy bagaż czy pierwszeństwo wejścia na pokład.

Podróżowanie z dodatkowym bagażem może podwoić cenę naszego biletu, na czym bardzo zależy zwłaszcza niskobudżetowym liniom lotniczym. Warto przeanalizować nasze potrzeby związane z pojemnością bagażu i zestawić je z limitami na pokładzie. Czasem wystarczy dodatkowa usługa, taka jak pierwszeństwo wejścia na pokład (Wizz Air), by cieszyć się możliwością zabrania dodatkowej torby, co jest tańsze niż bagaż rejestrowany.

Gdy mamy już upragniony bilet i czekamy na lot, można pomyśleć o zaoszczędzeniu czasu spędzonego w kolejce. Podobno amerykańscy naukowcy zauważyli, że ludzie częściej wybierają kolejki po prawej stronie, ponieważ są praworęczni. Idąc "na lewo" mamy szansę na szybszą odprawę i przedostanie się do hali odlotów.

Maja LachowiczAutor

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Turystyka i Rekreacja, z zawodu pilot wycieczek. Ciekawość świata i zamiłowanie do podróży poskutkowało dołączeniem do redakcji Turysci.pl, by móc zarażać czytelników turystyczną pasją. Plany na przyszłość obejmują podróże w najdalsze zakątki świata, głownie bogate przyrodniczo. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Wakacje bez tłumów? We Włoszech to niemożliwe. Do Rzymu masowo wrócili turyści

Czytaj więcej >

Na topie

LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

Czytaj więcej >

Na topie

Stewardessa zdradza 5 najbardziej znienawidzonych nawyków pasażerów

Czytaj więcej >

Na topie

Jak oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolocie? TikTokerka pokazała prosty sposób

Czytaj więcej >

Na topie

Zagraniczni turyści rezygnują z podróży do Polski. Dane są dramatyczne

Czytaj więcej >

Na topie

Dobry procesor w laptopie gamingowym – czyli jaki?

Czytaj więcej >