Turysci.pl
bieszczady wielkie zmiany

fot. pixabay.com/ borkat

Ogromna zmiana w Bieszczadach. Wielu turystów mocno się zdziwi, już przygotowano cennik

17 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Bieszczady dla wielu turystów są stałym elementem wakacyjnych podróży. W tym roku urlop może wyglądać zupełnie inaczej niż wcześniej. Wielu przyjezdnych może być bardzo zaskoczonych widząc swoje znajome miejsca w odmienionej formie. Przygoto

Bieszczady każdego roku odwiedzają tłumy turystów, którzy często powracają tam każdego roku. Tym razem mogą być jednak bardzo zaskoczeni podczas wyboru miejsca noclegowego. Ogłoszono wielką zmianę, która może okazać się bardzo znacząca dla części przyjezdnych. 

Bieszczady: ogromna zmiana dla turystów

Bieszczadzki Park Narodowy poinformował o otwarciu nowego pola biwakowego w Tarnawie Niżnej tuż przy noclegach w Bazie nad Roztokami. To ważna zmiana dla turystów, którzy czekali na otwarcie takiego obiektu w okolicy.

- To doskonały punkt startowy na ścieżki przyrodnicze i historyczne oraz szlaki turystyczne - informują pracownicy BdPN cytowani przez Gazetę Wyborczą.

Jak podaje BdPN, lokalizacja pola biwakowego jest idealna dla turystów, ponieważ stanowi dobry punkt startowy na ścieżki przyrodnicze i historyczne oraz szlaki turystyczne BdPN. Z ławością dotrzemy stamtąd na popularne ścieżki "Tarnawa Niżna - Dźwiniacz Górny" oraz "W dolinie Górnego Sanu", a także Tarnawa oraz Sokoliki Górskie.

Turyści będą mogli skorzystać również z licznych tras rowerowych, udostępnionych wysokich torfowisk z drewnianymi kładkami (w tym jedna dla niepełnosprawnych), wraz z parkingiem i toaletą, punktu informacyjno-kasowy, gdzie można zaopatrzyć się w bilety, mapy i pamiątki, wypożyczalni rowerów górskich, turystyki konna, czyli bryczek, jazdy wierzchem w Stanicy Konia Huculskiego w Tarnawie Niżnej oraz punktu obserwacji gwiezdnego nieba - czytamy na oficjalnej stronie BdPN.

Cennik dla turystów powinien być równie atrakcyjny, jak lokalizacja. Pole wynajmuje się na całą dobę. Za osobę dorosłą należy w tym miejscu zapłacić 10 zł, młodzież do lat 18 - 5 zł, a dzieci poniżej 7. roku życia mogą korzystać z pola za darmo. Do tych cen należy jednak doliczyć opłatę miejscową, która wynosi 1,6 zł od osoby - przypominają pracownicy BdPN.

Obowiązują również dodatkowe opłaty za namiot: do trzech osób - 5 zł, od czterech do dziesięciu osób - 8 zł i powyżej 10 osób - 10 zł. Jest również możliwość zaparkowania własnego samochodu z przyczepą za 25 zł. Z kolei parking w tym miejscu kosztuje 5 zł za motocykl, 10 za samochód i 12 za bus. Powyższe ceny nalicza się co dobę.

źródło: Gazeta Wyborcza

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >