Turysci.pl
Madera

fot. Pixabay/ franky1st

Bezpłatne testy dla wylatujących z Madery. Mogą zwolnić z kwarantanny w Polsce

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Madera wprowadza bezpłatne testy w stronę Covid-19 dla turystów odwiedzających wyspę. Skorzystają przede wszystkim osoby z krajów, które wymagają badania do wjazdu lub zwolnienia z kwarantanny. Jest jednak jeden warunek.

Madera jest jednym z najchętniej odwiedzanych kierunków wśród europejczyków. Teraz wybierając się na wyspę będzie można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Madera oferuje bezpłatne testy na koronawirusa przed wylotem

Wszyscy pasażerowie, którzy przeprowadzili test PCR przed przybyciem na lotnisko w regionie na własny koszt, będą mogli skorzystać z szybkiego testu antygenowego lub testu PCR na SARS-CoV-2, przy opuszczaniu Regionu Autonomicznego Madery, gdyby zaistniała potrzeba przedłożenia nowego testu w kraju docelowym, a opłaty za ten nowy test ponosi rząd regionalny – czytamy w oficjalnym komunikacie cytowanym przez Fly4Free.

Aby skorzystać z darmowego testu, turyści powinni zarejestrować się na stronie www.madeirasafe.com. Należy tam dołączyć wynik testu przeprowadzonego w miejscu pochodzenia.

Następnie wypełniając ankietę należy wyrazić potrzebę przeprowadzenia nowego testu przy opuszczaniu Autonomicznego Regionu Madery. Jak podkreślają władze wyspy, badanie zostanie wykonane bezpłatnie.

nowe fakty ws. kolejki

Katastrofa kolejki górskiej we Włoszech. Problemy miały wystąpić już wcześniej

CZYTAJ DALEJ

Co ważne, bezpłatny test przysługuje jedynie osobom, które nie skorzystały z darmowego testu po przylocie na wyspę. Zatem przylatując na Maderę za jedno badanie w dalszym ciągu trzeba będzie zapłacić.

Przypomnijmy, że przylatując na Maderę konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR, który w Polsce kosztuje ok. 400-500 PLN. Wracając do Polski można posłużyć się testem antygenowym, którego koszt wynosi około 130-150 PLN.

Z punktu widzenia Polaków może okazać się więc korzystniejsze skorzystanie z darmowego testu po przylocie niż przy wylocie. Tym sposobem można oszczędzić znacznie więcej.

Przypominamy jednak, że osoby zaszczepione i ozdrowieńcy nie muszą poddawać się żadnym testom przed przylotem na Maderę. Nie obowiązuje ich również kwarantanna w Polsce.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Emirates przywraca codzienne połączenia Warszawa-Dubaj. Powrót rozkładu lotów sprzed pandemii

Czytaj więcej >

Świat

Kilkaset wstrząsów w ciągu doby na Wyspach Kanaryjskich. Naukowcy ostrzegają przed zwiększoną aktywnością wulkanu

Czytaj więcej >

Świat

Katastrofa lotnicza w Rosji. Samolot rozbił się i zapalił. Cztery osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Świat

Egipt. Wypadek autobusu z turystami. 12 osób nie żyje, 34 osoby ranne

Czytaj więcej >

Świat

Martwy żółw w zatoce Guanabara w Rio de Janeiro. Wokół szyi miał plastikową torbę

Czytaj więcej >

Świat

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe. Zaszczepieni nie będą musieli odbyć kwarantanny

Czytaj więcej >