Turysci.pl
Madera

fot. Pixabay/ franky1st

Bezpłatne testy dla wylatujących z Madery. Mogą zwolnić z kwarantanny w Polsce

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Madera wprowadza bezpłatne testy w stronę Covid-19 dla turystów odwiedzających wyspę. Skorzystają przede wszystkim osoby z krajów, które wymagają badania do wjazdu lub zwolnienia z kwarantanny. Jest jednak jeden warunek.

Madera jest jednym z najchętniej odwiedzanych kierunków wśród europejczyków. Teraz wybierając się na wyspę będzie można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Madera oferuje bezpłatne testy na koronawirusa przed wylotem

Wszyscy pasażerowie, którzy przeprowadzili test PCR przed przybyciem na lotnisko w regionie na własny koszt, będą mogli skorzystać z szybkiego testu antygenowego lub testu PCR na SARS-CoV-2, przy opuszczaniu Regionu Autonomicznego Madery, gdyby zaistniała potrzeba przedłożenia nowego testu w kraju docelowym, a opłaty za ten nowy test ponosi rząd regionalny – czytamy w oficjalnym komunikacie cytowanym przez Fly4Free.

Aby skorzystać z darmowego testu, turyści powinni zarejestrować się na stronie www.madeirasafe.com. Należy tam dołączyć wynik testu przeprowadzonego w miejscu pochodzenia.

Następnie wypełniając ankietę należy wyrazić potrzebę przeprowadzenia nowego testu przy opuszczaniu Autonomicznego Regionu Madery. Jak podkreślają władze wyspy, badanie zostanie wykonane bezpłatnie.

nowe fakty ws. kolejki

Katastrofa kolejki górskiej we Włoszech. Problemy miały wystąpić już wcześniej

CZYTAJ DALEJ

Co ważne, bezpłatny test przysługuje jedynie osobom, które nie skorzystały z darmowego testu po przylocie na wyspę. Zatem przylatując na Maderę za jedno badanie w dalszym ciągu trzeba będzie zapłacić.

Przypomnijmy, że przylatując na Maderę konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR, który w Polsce kosztuje ok. 400-500 PLN. Wracając do Polski można posłużyć się testem antygenowym, którego koszt wynosi około 130-150 PLN.

Z punktu widzenia Polaków może okazać się więc korzystniejsze skorzystanie z darmowego testu po przylocie niż przy wylocie. Tym sposobem można oszczędzić znacznie więcej.

Przypominamy jednak, że osoby zaszczepione i ozdrowieńcy nie muszą poddawać się żadnym testom przed przylotem na Maderę. Nie obowiązuje ich również kwarantanna w Polsce.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >
Roztoczański Park Narodowy zamknięty

Świat

Zamykają Roztoczański Park Narodowy, występuje potencjalne niebezpieczeństwo dla turystów. Wiadomość od władz rezerwatu

Czytaj więcej >
Trzęsienie ziemi w Chinach

Świat

Dwa trzęsienia ziemi w Chinach. 3 ofiary śmiertelne, 28 rannych

Czytaj więcej >
Nagrania z Chin pokazują, jak wielu turystów wybrało się na urlopy

Świat

Chińscy turyści ruszyli na urlopy. Największe atrakcje oblegane przez tłumy

Czytaj więcej >