Turysci.pl > Świat > Będą ważyć pasażerów przed wejściem na pokład. Pomysł wzbudza spore kontrowersje
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 31.05.2023 13:01

Będą ważyć pasażerów przed wejściem na pokład. Pomysł wzbudza spore kontrowersje

Ważenie na lotnisku
fot. Canva

Jedna z linii lotniczych zapowiedziała bardzo nietypową akcję. Pasażerowie będą ważeni przed wejściem na pokład samolotu. Przewoźnik ma swoje powody.

Przed wejściem do samolotu wiele osób bardzo stresuje się potencjalnym ważeniem i mierzeniem bagażu podręcznego. Jedna z nowozelandzkich linii lotniczych postanowiła pójść o krok dalej.

Będą ważyć pasażerów

Linia Air New Zealand na prośbę Nowozelandzkiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego będzie ważyć pasażerów na lotnisku w Auckland. Akcja potrwa około miesiąca i zakończy się drugiego lipca. Klienci przed wejściem na pokład będą musieli stanąć na wadze.

Po co? Jak tłumaczą pomysłodawcy, akcja ma za zadanie pomóc w zbieraniu danych na temat obciążenia i rozkładu masy samolotów. 

Bagaże też będą ważone

Podróżujący z Auckland będą musieli się pilnować. Nie tylko pasażerowie będą ważeni, ale również ich bagaże zostaną dokładnie sprawdzone. Klienci nowozelandzkiej linii lotniczej mogą zapomnieć o “przemycaniu” dodatkowych kilogramów w walizce. 

Jak się okazuje, dokładne sprawdzenia wagi podróżnych i ich bagaży było zaplanowane już na 2021 r., jednak pandemia przesunęła akcję w czasie. 

Linia lotnicza uspokaja

Linia lotnicza uspokaja, że pracownicy lotniska nie będą widzieli cyferek wyskakujących na wadze, jednak to nie do końca przekonuje podróżnych. "Wiemy, że wejście na wagę może być zniechęcające. Chcemy zapewnić naszych klientów, że nigdzie nie ma widocznego wyświetlacza. Nikt nie może zobaczyć wagi pasażera, nawet my" - napisano w oświadczeniu.

Podróżujących to jednak nie przekonuje. W internecie wywiązała się dyskusja na temat ważenia pasażerów. Wielu z nich jest zdania, że taki proceder może się okazać bardzo zawstydzający. 

Na 1,5 miesiąca zamieniła dom na jacht. Na Darze Młodzieży musiała radzić sobie z "alarmami do żagli" i tańcami na pofalowanym morzu
Anna Petryla i Dar Młodzieży
W poniedziałek Dar Młodzieży wypłynął w półroczny rejs. Jak wygląda życie na pokładzie statku? Jakie obowiązki mają kadeci i co robią w czasie wolnym? Na te pytania w rozmowie z nami odpowiedziała była członkini załogi, Anna Petryla.O godzinie 11 w poniedziałek 29 maja z Nabrzeża Pomorskiego w Gdyni w kolejny rejs wypłynął Dar Młodzieży. W trakcie półrocznej wyprawy żaglowiec pokona ponad 12 mil morskich (ok. 22 tys. km). Po drodze zawinie m.in. do portów: w Bremerhaven (Niemcy), Rouen (Francja), Fredrikstad (Norwegia), La Coruna (Hiszpania), Lizbona (Portugalia), Cadiz (Hiszpania) oraz Cape Verde (Wyspy Zielonego Przylądka).
Czytaj dalej
"Polska Chorwacja" będzie hitem lata. Z unikatowej atrakcji równocześnie skorzysta nawet 600 osób
Baseny na Zakrzówku
W niedzielę 28 maja na Zakrzówku odbyły się tajemnicze testy kompleksu basenów, które zostaną otwarte dla mieszkańców i przyjezdnych już 22 czerwca. - Myślę, że będzie to jedna z najlepszych letnich atrakcji w Krakowie, z pewnością bardzo wyczekiwana i nie taka oczywista - powiedziała w rozmowie z Turyści.pl Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.Zakrzówek zyskał nowe życie. Nieczynny kamieniołom wapienia przemieniono w bezpieczne kąpielisko miejskie. Określane “małą Chorwacją” miejsce znajduje się zaledwie trzy km od centrum Krakowa.
Czytaj dalej